Jubilejas

Latvijā tuvojas vēl viena simtgade: 1922. gada 15. februārī tika pieņemta mūsu konstitūcija – Latvijas Republikas Satversme, kas stājās spēkā tā paša gada 7. novembrī.

jf_satversmei_100_00.png

Jēdziena Satversme autors ir jaunlatviešu kustības aktīvists Kronvaldu Atis. Vārds darināts no darbības vārda tvert, jo “cilvēki tādēļ pieņēmuši likumus, lai tiem būtu vajadzīgā laikā kur patverties, lai tiem būtu tversmes”.

Šobrīd žurnāls Jurista vārds rīko Satversmes digitalizācijas projektu #Satversmei100 ietvaros, un tajā piedalās arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskās fakultātes docētāji (attēlos). Katrs jurists lasa vienu Satversmes pantu – tas tiek filmēts, lai pēc tam radītu vienotu Satversmes lasījumu.

jf_satversmei_100_02.jpg

jf_satversmei_100_03.jpg

jf_satversmei_100_05.jpg

Arī RSU Juridiskā fakultāte patlaban gatavo pasākumu plānu, lai nākamā gada februārī atzīmētu šo īpašo notikumu.