Darbiniekiem

Ar diskusijām par sociālām, politiskām, filozofiskām un medicīniskām tēmām Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) aizvadīts ikgadējais sarunu festivāls LAMPA. Šogad festivālu varēja vērot gan tiešsaistē, gan klātienē daudzās norises vietās visā Latvijā, tostarp īpaši iekārtotajā RSU studijā, kur noritēja trīs diskusijas.

Eiropas studiju fakultātes rīkotajā diskusijā Ērglis lido viens, aitas dreb barā jeb Kā panākt, lai kopā tomēr izdotos uz skatuves tikās doktorants, pētnieks un Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis, doktorante un dzimumu vienlīdzības pētniece Elizabete Vizgunova un iekšpolitikas maģistrants, podkāsta Pasaules iekarošanas plāns līdzautors Viesturs Levada. Sarunu par politisko atbildību un sabiedrības līdzatbildību moderēja RSU docētāja un studiju programmas Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas vadītāja Elīna Vrobļevska.

Komunikācijas fakultāte šīgada festivālā startēja ar divām diskusijām. Žurnāliste, RSU Komunikācijas fakultātes docētāja un studiju programmas Žurnālistika vadītāja Anna Peipiņa uz sarunu Ar cigaretēm un ātro kredītu kabatā: kāpēc cilvēki izdara sliktas izvēles aicināja RSU docētāju un studiju programmas Veselības komunikācija vadītāju, sabiedrisko attiecību eksperti Vitu Savicku, medicīnas doktori Andu Ķīvīti-Urtāni un veselības psiholoģi Jeļenu Koļesņikovu.

Tikmēr par kritiski analītisku informācijas patēriņu, kas ikvienam ir jāuztrenē līdzīgi kā presīte, diskusijā Dezinformācijas ietekme(ļi): velkam folijas cepurītes minjonu pavadībā sarunājās RSU Komunikācijas fakultātes dekāne prof. Anda Rožukalne, digitālo mediju un vizuālās kultūras eksperte Ilva Skulte, fotogrāfs un vizuālās medijpratības eksperts Alnis Stakle.

Visu trīs diskusiju ieraksti skatāmi Facebook.

RSU bija plaši pārstāvēta arī citās festivāla sarunās, kurās piedalījās bērnu infektoloģe, RSU asoc. prof. Dace Zavadska, ārsti psihoterapeiti Artūrs Miksons, Artūrs Utināns un Laura Valaine, uztura speciāliste Eva Kataja, supervizore Baiba Pumpiņa, sociālantropologi Klāvs Sedlenieks, Kristīne Rolle un Andris Šuvajevs, reliģiju zinātniece un ideju vēsturniece Agita Misāne, RSU Sabiedrības veselības institūta direktora vietniece, prodekāne Daiga Behmane, Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes prodekāns Toms Pulmanis, psihiatri Ņikita Bezborodovs un Elmārs Tērauds, multimediju komunikācijas doktorante Baiba Baikovska, filozofs un RSU docents Ivars Neiders, RSU Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone.