Tiesības

RSU Juridiskajā fakultātē 22. janvārī notika diskusija par policijas darbu. Ar praktiskā darba pieredzi dalījās Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa priekšnieks Vladimirs Stoļarovs un tā paša iecirkņa kriminālpolicijas priekšnieka vietnieks Jānis Buliņš.

Latgales iecirknis vēsturiski ir veidojies kā viens no kriminogēnākajiem un smagākajiem valstī. Maskavas forštatē atsevišķos segmentos gadu desmitiem ir veidojusies un nostiprinājusies pretsabiedriskā subkultūra, ir darbojušies alkoholiķu, narkomānu un netiklības perēkļi. Kriminālās aktivitātes šajā vidē tiek uzskatītas par normālu un pieņemamu rīcību.

f64_rsu_diskusija_20200122od21.JPG

Diskusija par policijas darbu

f64_rsu_diskusija_20200122od05.JPG

Iecirkņa priekšnieks Vladimirs Stoļarovs

Policijas darbinieki, veicot kārtības vai kriminālpolicijas funkcijas Latgales iecirknī, iegūst vienreizēju pieredzi cīņā ar noziedzību, kas veicina turpmāko karjeru tiesībsargājošās iestādēs. Policija ir viena no nozīmīgākajam institūcijām, kura nodrošina sabiedrisko kārtību, veic noziedzības novēršanas un apkarošanas pasākumus konkrētā teritorijā. To uzskatāmi ilustrēja V. Stoļarovs un J. Buliņš.

Interesenta bija J. Buliņa praktiskā darba elementu demonstrējums, kā individuāli aizsargāties no dažādiem apdraudējumiem. Pēc dskusijā dzirdētā atsevišķi studenti pauda vēlmi iziet praksi Latgales policijas iecirknī.