Jubilejas
Atzinība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 65 gadu jubilejas Senāta svinīgajā sēdē, kas notika 18. septembrī, tika pasniegti Ministru kabineta, Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas atzinības un pateicības raksti RSU docētājiem, kā arī vadības un administrācijas pārstāvjiem.

Ilggadējai RSU Ārējo un starptautisko sakaru departamenta vadītājai prof. Jutai Kroičai tika pasniegts Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības raksts – par nozīmīgiem sasniegumiem ārvalstu studentu piesaistē.

juta_kroica-lead-RSU.jpg

No labās: izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pasniedz Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības rakstu RSU profesorei Jutai Kroičai.

Kuri ir nozīmīgākie darbi, ko līdz šim esat paveikusi, vairojot RSU atpazīstamību un sasniegumus?

Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības rakstu saņēmu par savu iepriekšējo darba periodu, vadot Akadēmisko un starptautisko sakaru departamentu (tagad – Ārējo un starptautisko sakaru departaments) un strādājot ar ārvalstu studentu piesaisti 23 gadus.

Manas darbības laikā RSU ir kļuvusi par vadošo augstskolu ārvalstu studentu piesaistē. Nozīmīgs ir fakts, ka vairāk nekā 95 % studentu ir no ES valstīm. Rīgas Stradiņa universitātē veidojas starptautiska studiju vide, kas ir būtiski arī Latvijas studentiem, izvēloties studiju vietu. RSU vārds un piešķirtie grādi ir starptautiski atzīti gan ES valstīs, gan daudzās valstīs ārpus ES, kas ir arī mana darba nopelns.

Otrs nozīmīgs darba virziens bija saistīts ar Rīgas Stradiņa universitātes sadarbības augstskolu izvēli un sakaru dibināšanu, lai nodrošinātu studentu un docētāju mobilitāti. Pirmie sadarbības līgumi tika noslēgti ar Charite Berlīnes universitāti, Debrecenas Medicīnas universitāti Ungārijā, Zemmelveisa Budapeštas universitāti un Kauņas Medicīnas akadēmiju.

Ieguldīju lielu darbu, gatavojot dokumentus, programmas, lai pārliecinātu starptautiskos sadarbības partnerus par to, ka Rīgas Stradiņa universitāte var nodrošināt kvalitatīvu un konkurētspējīgu studiju vidi, ka arī mūsu studenti spēs iekļauties studiju procesā ārvalstu augstskolās. Tā kā mums uzticējās Charite Berlīnes universitāte un pirmais gads noritēja ļoti veiksmīgi ar labām atsauksmēm, tad tas bija kā signāls citu valstu augstskolām, lai droši uzticētos RSU un ERASMUS mobilitātes programma turpinātos.

Ieguldījumu Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas vārda popularizēšanā ārvalstīs nodrošināja Vasaras skolu organizēšana, ko uzsākām pirms vairākiem gadiem. Mūsu piedāvātās programmas ieinteresēja daudzu valstu augstskolas. Atsauksmes bija ļoti labas, kas bija priekšnoteikums, lai iesāktais darbs sekmīgi turpinātos.

Kāpēc, jūsuprāt, Rīgas Stradiņa universitāte ir labākā universitāte Latvijā?

Akadēmiskais darbs Rīgas Stradiņa universitātē ir ļoti interesants, jo darbs norit multikulturālā, draudzīgā vidē, kurā aicināti iesaistīties arī vietējie studenti gan kā mentori, gan studējot grupās kopā ar ārvalstu studentiem angļu valodā. Šis darba virziens ir daudzšķautņains, un iespējas attīstīties ir ļoti plašas, ko es novēlu darba turpinātājiem.