RSU zinātnes sinapses
Psiholoģija
Darbiniekiem

Latvijā patlaban nav pieejams neviens intelekta tests pieaugušajiem, kas atbilstu starptautiski pieņemtajām zinātniskajām normām, tāpēc Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psiholoģijas laboratorijas pētnieki jau pērn sāka darbu pie Intelekta struktūras testa (IST-2000-R) adaptācijas un standartizācijas, piemērojot to Latvijas kultūrvidei. Pašlaik sācies noslēdzošais testa adaptācijas posms, līdz ar to pētnieki aicina Latvijas iedzīvotājus veikt šo testu, vienlaikus noskaidrojot savu IQ un palīdzot pabeigt testa adaptēšanas projektu.

Pētījumā aicināti piedalīties Latvijas iedzīvotāji, kuri ir vismaz 16 gadu veci (nepilngadīgām personām nepieciešama vecāku piekrišana). Tests notiek 2 stundas un 20 minūtes, un tas tiks aizpildīts tiešsaistē pētījumā noteiktajā laikā un vietā. Testēšana noritēs nelielās grupās, ievērojot COVID-19 izplatības mazināšanas vadlīnijas. Pēc testa izpildes pētījuma dalībnieks savā e-pastā saņems kopējo IQ rādītāju, kā arī IQ rādītāju verbālajā, matemātiskajā un vizuāli telpiskajā jomā.

Testēšanas procedūru, ievērojot ētikas prasības un citu normatīvo aktu prasības, veiks sagatavoti psihologi un Psiholoģijas laboratorijas asistenti, kuru darbību pārraudzīs iesaistītie RSU pētnieki: Dr. psych. Jeļena Ļubenko un Dr. psych. Jeļena Koļesņikova.

Interesenti aicināti pieteikties, rakstot e-pastu atbildīgajai personai izvēlētajā testēšanas vietā!

Ikviens, kurš kļūs par pētījuma dalībnieku, sniegs nozīmīgu ieguldījumu Latvijas zinātnes attīstībā, atbalstīs psihologu profesionālo darbību, kā arī saņems atgriezenisko saiti par testēšanas rezultātu – savus IQ rādītājus.

Ja rodas jautājumi, lūgums sazināties ar RSU Psiholoģijas laboratorijas vadošo pētnieci Jeļenu Ļubenko: jelena[pnkts]lubenkoatrsu[pnkts]lv (jelena[dot]lubenko[at]rsu[dot]lv).

Testēšanas vietas un tuvākie datumi

• Rīgas Stradiņa universitāte (Rīga, Anniņmuižas bulvāris 26a)
    Kontaktpersona: Inese Jokste (inese[pnkts]joksteatinbox[pnkts]lv (inese[dot]jokste[at]inbox[dot]lv))

07.10. plkst. 16.00 un plkst. 16.30 – testēšanas grupā brīvu vietu vairs nav
10.10. plkst. 10.00
14.10. plkst. 16.00 un plkst. 16.30 – testēšanas grupā brīvu vietu vairs nav
22.10. plkst. 16.00 – testēšanas grupā brīvu vietu vairs nav
24.10. plkst. 10.00 (šajā testēšanas grupā brīvu vietu vairs nav) un plkst. 17.30

• Daugavpils Universitāte (Daugavpils, Parādes iela 1)
    Kontaktpersona: Ingrīda Trups-Kalne (ingrida[pnkts]trups-kalneatrsu[pnkts]lv)

29.09. plkst. 10.00

• RSU Liepājas filiāle (Liepāja, Riņķu iela 24/26)
    Kontaktpersona: Ingūna Griškēviča (inguna[pnkts]griskevicaatrsu[pnkts]lv

30.09. plkst. 13.00

• Mālpils bibliotēka (Mālpils, Nākotnes iela 5)
    Kontaktpersona: Sintija Lielšvāgere-Endele (sintija[pnkts]lielsvagere-endeleatrsu[pnkts]lv)

01.10. plkst. 9.00
10.10. plkst. 10.00

Ja gribat piedalīties testēšanā, taču netiekat nevienā no tuvākajiem piedāvātajiem datumiem, uzrakstiet, lūdzu, e-pastu atbildīgajai personai, un ar jums sazināsies, lai piedāvātu turpmākos pieejamos laikus.