Atzinība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejs ir vienīgais Latvijas muzejs, kas šogad ticis nominēts Eiropas Muzeju gada balvai. Par šo Eiropā vissenāko un visprestižāko nozares balvu šoreiz sacentīsies 33 muzeji no dažādām valstīm.

emya_quer.jpg

Gada balva ir veltīta muzeju darbībai sabiedrības labā un to piešķir par jaunām, nestandarta idejām un risinājumiem, veidojot muzeja ēkas un iekārtojot ekspozīcijas. Nākamā gada laureāti kļūs zināmi apbalvošanas ceremonijā, kas noritēs Eiropas Muzeju foruma ikgadējā konferencē Barselonā 3.–6. maijā.

“Būt Eiropas Muzeja Gada balvas nominantam ir spīdošs Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzeja sasniegums. Tas pierāda, ka Eiropā ir pamanīts muzeja komandas inovatīvais veikums, veidojot ekspozīciju un rīkojot izglītojošus un mākslinieciski bagātinošus pasākumus,” uzsver RSU rektors profesors Aigars Pētersons. Muzeja pamatā ir anatomijas mācību kolekcija, kas veidojusies anatomikumā 20. gadsimta 20.–30. gados. Rekonstruēto un interaktīvi iekārtoto ekspozīciju kopš muzeja atklāšanas 2021. gada jūnijā paguvuši iepazīt jau vairāk nekā 22 tūkstoši apmeklētāju, tai skaitā studenti, zinātnieki, skolēnu grupas, ģimenes no Latvijas un ārvalstīm. Jaunā ekspozīcija tapusi, RSU Anatomijas muzeja komandai sadarbojoties ar muzeju jomā pieredzējušo kompāniju DD Studio. Ekspozīcijas interaktīvo un digitālo risinājumu saturs tapis sadarbībā ar kompāniju Anatomy Next.

RSU Anatomijas muzejs līdz šim jau spīdoši spējis attīstīt starpdisciplinārus projektus, piesaistot kā pašmāju, tā ārvalstu māksliniekus un pētniekus. Šogad sadarbība veidojusies ar komponistu un pianistu Platonu Buravicki, britu keramiķi Padiju Hārtliju un citiem. Arī nākamajam gadam Anatomijas muzejs paguvis ieskicēt radošus plānus: būs izstāde par uztveres ilūzijām, skicēšanas un mūzikas festivāls saMAŅA: Anatomija, anatomijas izšūšanas darbnīca Adatomija un citi pasākumi. Muzeja ekspozīciju nākamgad papildinās 35 vēsturiski 18. un 19. gadsimta eksponāti no profesora Artūra Hohštetera kolekcijas Bāzelē.

Šoruden Anatomijas muzejs saņēma atzinību kā RSU Gada struktūrvienība 2022.

Muzeja darbinieki par paveikto un nākotnes iecerēm