Preses relīzes

Lai palīdzētu skolas psihologiem un citiem atbalsta personāla pārstāvjiem sniegt kvalitatīvu atbalstu bērniem un jauniešiem, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētāji sadarbībā ar pedagogu Jāni Pāvulēnu izdevuši grāmatu Konsultatīvais atbalsts skolēniem.

Tajā skaidroti uzvedības izmaiņu modeļa pamatprincipi, raksturots uzvedības izmaiņu process, kā arī aprakstīti konkrēti instrumenti, kurus psihologi un skolotāji var izmantot skolēnu atbalstam. Grāmata būs pieejama Latvijas Grāmatu izstādē 2018, kas notiks starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā no 23. līdz 25. februārim.

Grāmatas Konsultatīvais atbalsts skolēniem autori ir pedagogs Jānis Pāvulēns, RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes profesore Kristīne Mārtinsone un RSU Komunikācijas fakultātes asociētā profesore Sandra Mihailova. Tā izdota izdevniecībā RaKa.

Grāmatā ir aprakstīts uzvedības izmaiņu modelī pamatotais konsultatīvs atbalsts un tā posmi. Šo modeli ikviens palīdzošo vai izglītojošo profesiju pārstāvis vai topošais speciālists savas kompetences ietvaros var izmantot darbā ar skolas vecuma bērniem, pusaudžiem un jauniešiem, lai palīdzētu pārvarēt uzvedības problēmas, t. sk. sekmētu veselības uzvedību.

Izdevuma saturam ir pievienoti arī pielikumi, kurus var izmantot konsultatīvā atbalsta procesā, pēc nepieciešamības tos pilnveidojot, papildinot un uzlabojot, lai pielāgotu konkrētajām vajadzībām un darbības specifikai.

Lai arī grāmatā iekļautie piemēri vairāk attiecināmas uz skolas dzīvi, posmsecīgā modeļa pamatprincipi var tikt pielāgoti visdažādākajos profesionālajos kontekstos.