Preses relīzes

lampa-2020.pngKāpēc kopā neizdodas? Cik tālu tiksim ar ātro kredītu kabatā? Kur iegūt modernāko folijas cepurītes veidu – labu medijpratību? Par šīm un vēl virkni tēmām sarunu festivālā LAMPA diskutēs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) mācībspēki un pētnieki gan īpaši iekārtotajā RSU studijā Dzirciema ielā 16 un citās lokācijās, gan tiešsaistē. Festivāls LAMPA šogad norisinās no 2. līdz 5. septembrim.

RSU šogad izveidojusi LAMPAs studiju augstskolas galvenajā ēkā Dzirciema ielā 16 un festivālā 4. septembrī startēs ar trīs diskusijām, kurām klausītāji aicināti pievienoties gan klātienē, iepriekš reģistrējoties, gan tiešsaistē festivalslampa.lv mājaslapā un RSU Facebook live.

Diskusiju Ērglis lido viens, aitas dreb barā jeb Kā panākt, lai kopā tomēr izdotos 4. septembra plkst. 14.00 rīko Eiropas studiju fakultāte. Pēdējā laikā daudz dzirdams par politisko atbildību un sabiedrības līdzatbildību. Cik efektīva ir darbība kolektīvā, vai politiskā un sabiedriskā augsne nav labāk piemērota individuālu mērķu sasniegšanai? RSU studijā diskutēs doktorants, pētnieks un Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis, doktorante un dzimumu vienlīdzības pētniece Elizabete Vizgunova un iekšpolitikas maģistrants, podkāsta Pasaules iekarošanas plāns līdzautors Viesturs Levada. Pasākumu vada RSU docētāja un studiju programmas Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas vadītāja Elīna Vrobļevska.

Aizdedzināt kārtējo cigareti, sēsties pie stūres dzērušam, lēkt uz galvas nezināmā ūdenī – ja visi zina, ka tas ir slikti, tad kāpēc cilvēki turpina izvēlēties un darīt to, kas viņiem pašiem iegriež? Un kā ar to, ka viens smēķē visu mūžu, bet nodzīvo vesels un līdz 100, kamēr cits ne reizi nav cigareti pat rokā ņēmis, bet saslimst ar plaušu vēzi 50 gados? Ko par šiem fenomeniem un uzvedības ekonomiku saka pasaules un Latvijas pieredze? Žurnāliste, RSU Komunikācijas fakultātes docētāja un studiju programmas Žurnālistika vadītāja Anna Peipiņa uz sarunu Ar cigaretēm un ātro kredītu kabatā: kāpēc cilvēki izdara sliktas izvēles 4. septembra plkst. 15.15 aicinājusi RSU docētāju un studiju programmas Veselības komunikācija vadītāju, sabiedrisko attiecību eksperti Vitu Savicku, medicīnas doktori Andu Ķīvīti-Urtāni un veselības psiholoģi Jeļenu Koļesņikovu.

Tikmēr par kritiski analītisku informācijas patēriņu, kas ikvienam ir jāuztrenē līdzīgi kā presīte, diskusijā Dezinformācijas ietekme(ļi): velkam folijas cepurītes 4. septembra plkst. 16.15 runās RSU Komunikācijas fakultātes dekāne profesore Anda Rožukalne, digitālo mediju un vizuālās kultūras eksperte Ilva Skulte un fotogrāfs, vizuālās medijpratības eksperts Alnis Stakle.

Virknē citu festivāla diskusiju augstskolu pārstāvēs arī bērnu infektoloģe RSU asociētā profesore Dace Zavadska, ārsti psihoterapeiti Artūrs Miksons, Artūrs Utināns un Laura Valaine, uztura speciāliste Eva Kataja, supervizore Baiba Pumpiņa, sociālantropologi Klāvs Sedlenieks, Kristīne Rolle un Andris Šuvajevs, reliģiju zinātniece un ideju vēsturniece Agita Misāne, RSU Sabiedrības veselības institūta direktora vietniece, prodekāne Daiga Behmane, Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes prodekāns Toms Pulmanis, psihiatri Ņikita Bezborodovs un Elmārs Tērauds, multimediju komunikācijas doktorante Baiba Baikovska, filozofs un RSU docents Ivars Neiders, kā arī RSU Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone.

RSU diskusijām iespējams sekot līdzi gan tiešraidē festivāla mājaslapā un RSU Facebook kontā, gan klātienē augstskolas centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16. Klātienes dalībnieki aicināti iepriekš reģistrēties RSU mājaslapā: www.rsu.lv/form/reg-rsu-diskusijam-lampa