Tiesības

Notāru dienu ietvaros 25. februārī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskās fakultātes "docētāji un studenti apmeklēja zvērinātā notāra Hermaņa Vidžupa biroju, kur iepazinās ar notāra darba praktisko pusi, bet pēc tam  fakultātes docētāji papildināja savas zināšanas seminārā DigiNotārs – elektroniskie apliecinājumi privāttiesiskos darījumos," pastāstīja RSU Juridiskās fakultātes prodekāns Jānis Grasis.

JF_docetaji_un_studenti_Notaru_dienas-lead.gif

Latvijas Notāru dienas šogad notika 25. un 26. februārī.

Seminārā DigiNotārs – elektroniskie apliecinājumi privāttiesiskos darījumos ar lekciju uzstājās arī RSU Juridiskās fakultātes docente Inga Kudeikina, aplūkojot tādus jautājumus kā elektroniskais darījums un tā vieta mūsdienu tiesību sistēmā, zvērināta notāra kompetence elektronisku darījumu apliecināšanā, Zemesgrāmatā pieļaujamo elektronisko dokumentu apliecināšanas un iesniegšanas kārtība. Docente semināra dalībniekus informēja par zvērināta notāra funkcijām Latvijā izsniegta publiska dokumenta legalizāciju ar apliecinājumu (apostille).

JF_docetaji_un_studenti_Notaru_dienas02-lead.gif

Visi semināra dalībnieki galu galā kopā secināja, ka elektronisko dokumentu izmantošana nākotnē pieaugs un tas savukārt rada nepieciešamību pilnveidot tiesisko regulējumu, paplašinot privātpersonu iespējas civiltiesiskajos darījumos izmantot dokumentu elektronisko formu un precizējot zvērināta notāra kompetenci elektronisko dokumentu apliecinājumos, vienlaikus rūpējoties par elektronisko dokumentu drošumu un to saglabāšanu.