RSU kolēģi iegūst starptautiski atzītu simulācijas instruktoru kursu "EuSim" sertifikātus
Turpinot aktīvu izglītības programmu simulācijā balstītā izglītības pieejas attīstībai, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (MITC) tika īstenotas augsta līmeņa mācības – EuSim simulācijas instruktoru kursi (Level 1). Šajā kursā pieci klīniskās simulācijas instruktori no MITC un vienpadsmit docētāji no dažādām RSU katedrām – Klīnisko prasmju un medicīnas tehnoloģiju, Iekšķīgo slimību, Dzemdniecības un ginekoloģijas, kā arī Infektoloģijas – uzlaboja savas prasmes un zināšanas simulācijā balstītas izglītības pieejas metodoloģijā un ieguva starptautiski atzītu simulācijas instruktoru kursu EuSim sertifikātus.
MITC komanda Vācijā
EuSim ir organizācija, kura, apvienojot simulācijas centrus un instruktorus no dažādām valstīm, ir izstrādājusi šo programmu ar mērķi nodrošināt augstas kvalitātes, vienotos standartos balstītas mācības klīniskajiem instruktoriem. Kursa laikā tika izstrādāti un praktiski izspēlēti seši klīniskie scenāriji, kuri deva iespēju dalībniekiem ne tikai uzlabot savu kompetenci, bet arī saņemt vērtīgu atgriezenisko saiti no pieredzējušiem kursa instruktoriem Fuadu Marāru (Fouad Marhar) no Francijas, Hildi Klipenu Hetlandi (Hilde Klippen Hetland) no Norvēģijas un Kaju Krancu (Kai Kranz) no Šveices, kā arī gūt ieskatu par ārvalstu kolēģu pieredzi simulācijas īstenošanā dažādās izglītības iestādēs un simulācijas centros Norvēģijā, Francijā un Vācijā. Kursa instruktore Hilde Klipena Hetlande atzinīgi novērtēja: “Liels paldies par iespēju novadīt EuSim Level 1 kursus Rīgā. RSU ir entuziasma piepildīta komanda ar lielu kompetenci un potenciālu. Vēlam jums veiksmi, kļūstot par Latvijas vadošo simulācijas centru un daļu no EuSim tīkla. Kā mēs sakām Norvēģijā, trenējies kā cīnies.”
Kursu ietvaros EuSim pārstāvji tikās arī ar RSU veselības studiju prorektoru asoc. prof. Andri Skridi, lai apspriestu turpmākos MITC attīstības plānus un iespēju sertificēties kā EuSim oficiālajai pārstāvniecībai, lai kļūtu par simulācijas līderi reģionā. "Esot simulācijas līderim Baltijā, mums ir svarīgi iekļauties arī Eiropas organizācijās, tādējādi vēl vairāk uzlabojot veselības aprūpē studējošo izglītības kvalitāti un prasmes. Mūsu simulācijas centrs ir lieliski attīstīts un ar savu līdz šim paveikto mēs varam ne tikai mācīties no citiem, bet arī sniegt savu ieguldījumu simulācijas procesu attīstībai Eiropā," norāda asoc. prof. A. Skride.
MITC un EuSim sadarbība sākās 2023. gada oktobrī, kad pieci MITC instruktori apmeklēja EuSim Level 1 kursu Vācijā, ADAC HEMS akadēmijā, ar mērķi iepazīt starptautisko praksi un integrēt līdzīgus kursus arī RSU un MITC instruktoru izglītības programmā, lai stiprinātu jau pieredzējušo docētāju kvalifikāciju, kā arī dotu iespēju jauniem docētajiem iepazīties ar starptautiski atzītu metodoloģiju. Turpmākajos MITC plānos ietilpst vēl divu šādu kursu organizēšana, kā arī EuSim apmācīttiesīgas organizācija statusa iegūšana, lai MITC komanda spētu paši realizēt šāda veida kursus gan RSU mācībspēkiem, gan citu simulācijas centru speciālistiem.
Šī sadarbība un kursu realizācija ir svarīgs solis uz priekšu, lai RSU kļūtu par vadošo simulācijas centru reģionā. Kā uzsver MITC simulācijā balstītas izglītības attīstības vadītājs Aleksandrs Oborins, RSU docētāju un MITC darbinieku zināšanas, prasmes un profesionāla pieredze ir augstu vērtējama starptautisko kolēģu vidū, tāpēc nākamais svarīgais solis kvalitātes uzturēšanai un celšanai ir starptautiskas akreditācijas, tostarp EuSim kursu integrācija MITC. "Mēs aktīvi strādājam, lai visiem RSU docētajiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvu un starptautiski atzītu sertifikāciju klīniskajā simulācijā,” saka A. Oborins.