Pārlekt uz galveno saturu
Darbiniekiem
Studentiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Eiropas studiju fakultātes Politikas zinātnes katedras lektors, politologs un starptautisko attiecību eksperts Māris Cepurītis ir kļuvis par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa padomnieku nacionālās drošības jautājumos.

Maris_Cepuritis-lead.jpg

Foto no Ministru kabineta arhīva. Avots: https://mk.gov.lv

"Sabiedrības un visas valsts drošība ir viens no Latvijas valstiskuma stūrakmeņiem. No vienas puses, Latvija atrodas relatīvi stabilā reģionā un mūsu sabiedrotie Eiropas Savienībā un NATO ir pasaules attīstītākās un spēcīgākās valstis. No otras puses, mūsu vēstures mācības un pēdējo gadu norises demonstrē, ka pasaulē ir valstis un grupējumi, kuri ir ieinteresēti izmantot arī attīstītu valstu ievainojamības savu mērķu sasniegšanā. Tas liecina, ka nacionālā drošība nav tikai rezultāts, bet nepārtraukts process šo ievainojamību mazināšanai. Uzņemoties pildīt Ministru prezidenta padomnieka nacionālās drošības jautājumos amata pienākumus, man ir tas gods un iespējas izmantot savas zināšanas un pieredzi, lai palīdzētu risināt šos Latvijai svarīgos jautājumus," stājoties padomnieka amatā, uzsvēra M. Cepurītis.

Lektors M. Cepurītis ir RSU bakalaura studiju programmas Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas vadītājs un Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks. Iepriekš viņš ir strādājis diplomātiskajā dienestā Ārlietu ministrijā. M. Cepurītis ar izcilību ir absolvējis RSU maģistra studiju programmu Starptautiskās attiecības un ieguvis maģistra grādu starptautiskajās attiecībās, kā arī pabeidzis RSU doktora studiju programmu Politikas zinātne.