Darbiniekiem
Skolēniem

Ceturtdien, 29. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) noritēs virtuālā Atvērto durvju diena visiem tiem studētgribētājiem, kurus interesē pamatstudiju programmas. Ar studiju saturu, augstskolas vidi, mācībspēkiem, studentiem un absolventiem aicina iepazīties arī RSU Liepājas filiāle, kuras Zoom istaba tiks atvērta plkst. 16.15, aizvedot interesentus virtuālā ceļojumā uz Kurzemē vienīgo veselības aprūpes izglītības iestādi.

Gaidāmajā pasākumā Liepājas filiāles direktore Dita Role un mācībspēki iepazīstinās ar veselības aprūpes studiju pamatstudiju programmām, studiju vidi un mācību tehnoloģijām, kā arī uzņemšanas prasībām. Liepājas filiālē pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību var apgūt studiju programmas Ārstnieciskā masāža, Ārsta palīgs un Veselības sporta speciālists. Bakalaura un maģistra līmenī Liepājas filiālē var apgūt arī māszinības un psiholoģiju. Piedaloties fakultāšu Zoom telpās, studētgribētāji varēs tērzētavā iztaujāt gan studiju programmas vadītājus un mācībspēkus, gan RSU Studentu servisa pārstāvjus, kuri atbildēs uz jautājumiem, kas saistīti ar šīgada uzņemšanas kārtību.

RSU Liepājas filiāle ir vienīgā augstskola Kurzemes reģionā, kas jau vairāk nekā 70 gadu piedāvā apgūt veselības aprūpes studiju programmas. Patlaban RSU Liepājas filiālē pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību medicīnā apgūst aptuveni 300 studējošo. Augstskola cieši sadarbojas ar reģiona slimnīcām, nodrošinot studentu praktisko iemaņu apguvi un profesionālu mācībspēku piesaisti. Kā norāda filiāles direktore, programmas satura ziņā ir identiskas tām, kas tiek realizētas Rīgā, padarot augstākās izglītības ieguvi reģiona jauniešiem daudz pieejamāku. Mācību telpās iekārtoti pacientu aprūpes un injekciju kabineti, īpaši aprīkotas masieru un veselības sporta speciālistu studiju telpas, ķirurģijas kabinets, neatliekamās palīdzības kabinets, ārstniecisko un diagnostisko manipulāciju kabinets un citas telpas, kas paredzētas studentu prasmju un iemaņu slīpēšanai. Lai nodrošinātu mūsdienīgu un modernu izglītību, RSU jau gadiem mērķtiecīgi investē simulācijā balstītā mācību procesā gan veselības aprūpes studentiem, gan jau praktizējošiem speciālistiem iemaņu un kompetenču atjaunošanai un celšanai.

RSU Atvērto durvju diena kopumā šogad plānota kā dinamiska trīs stundu programma, kas noritēs no 14.00 līdz 17.00 RSU mājaslapā un tiešraidē augstskolas Facebook kontā. Pasākuma moderators aizraujošais docētājs un ārpolitikas pētnieks Mārtiņš Daugulis uzrunās interesentus tiešsaistes centrālajā viesistabā, taču vienlaikus noritēs Zoom tikšanās, kurās studētgribētāji varēs jau detalizētāk iepazīt savas noskatītās programmas, tostarp tās, kuras piedāvā RSU Liepājas filiāle.