Ziņas

Nākamtrešdien, 23. novembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Satversmes sapulcē norisināsies rektora vēlēšanas. Šogad tās pirmo reizi norit pēc jaunās Augstskolu likumā minētās kārtības – rektora amata konkursu rīko RSU padome, kas nosaka prasības, izsludina konkursu un izvērtē kandidātus, vienu vai vairākus konkurētspējīgākos virzot ievēlēšanai augstskolas Satversmes sapulcē. Atlases procesā, izvērtējot kandidātus divās kārtās, uz ievēlēšanu Satversmes sapulces sēdē padome vienbalsīgi lēma virzīt pašreizējo augstskolas rektoru profesoru Aigaru Pētersonu. Rektora A. Pētersona pirmais piecu gadu termiņš beigsies šā gada 31. decembrī, un saskaņā ar likumu rektoru uz piecu gadu termiņu ievēlē ne vairāk kā divas reizes.

Kopumā RSU rektora amatam pieteicās trīs pretendenti, tai skaitā arī kandidāts no ārvalstīm. Pretendentu iesniegto dokumentu pārbaudei, kā arī konsultanta pakalpojumiem vērtēšanas procesā padome piesaistīja personāla atlases kompāniju Fontes (Fontes Executive Search). Konkursa pirmajā kārtā padome izvērtēja pretendentu atbilstību Augstskolu likumā un citos normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, savukārt otrajā kārtā padome vērtēja pretendentu kompetenci, kā arī viņu iesniegto izvērsto redzējumu par RSU stratēģisko attīstību turpmākajos piecos gados. Savu attīstības redzējumu pretendenti prezentēja padomei strukturētās intervijās, kas noritēja angliski, ņemot vērā to, ka padomē darbojas vairāki ārvalstu pārstāvji.

Lai Satversmes sapulces 130 delegāti un plašāka sabiedrība varētu iepazīt pretendenta skatījumu nākamajam piecu gadu termiņam, tiek publiskots profesora A. Pētersona izvērstais redzējums par augstskolas stratēģisko attīstību. Vēlēšanas norisināsies 23. novembrī, sanākot Satversmes sapulcei – 130 augstskolas pārstāvjiem, kuru vidū ir gan RSU akadēmiskais un administratīvais personāls, gan studenti. Ievēlēšanai pretendentam jāiegūst vairāk nekā puse Satversmes sapulces locekļu balsu.