Uzņemšana

Ar rekordlielu studētgribētāju aktivitāti otrdien, 9. jūlijā, noslēgusies vasaras uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pamatstudiju programmās. Šogad saņemti 7099 pieteikumi no 2273 personām, kas nozīmē, ka šogad RSU pieteikušies par 20 % studētgribētāju vairāk nekā pērn.

Ieskaitot pieteikumus uz studijām maģistrantūrā un doktorantūrā līdz 9. jūlija dienas beigām RSU bija saņemts 7214 pieteikumu, kas RSU vēsturē ir rekords. Uzņemšana maģistrantūrā turpināsies līdz 13. augustam, bet doktorantūrā – līdz 16. augustam.

“Paldies visiem studētgribētājiem, kuri ar saviem pieteikumiem balsoja par studiju kvalitāti, starptautisko un izaugsmei veicinošu vidi, ko mūsu augstskola piedāvā! Šīgada pamatstudiju uzņemšanas rezultāti sniedz lielu gandarījumu RSU jaudīgajai komandai, kas ar savu darbu palīdzējusi veidot mūsu universitāti par Latvijas augstākās izglītības veiksmes stāstu starptautiskā mērogā,” norāda RSU rektors profesors Aigars Pētersons. Dokumentu iesniegšanas laikā aptaujātie reflektanti visbiežāk atzina, ka RSU izvēlas kvalitatīvu un interesēm atbilstošu studiju programmu, sakārtotas studiju vides un labās reputācijas dēļ.

Vērtējot pēc šābrīža prognozēm, visas RSU valsts piešķirtās 760 budžeta vietas tiks aizpildītas, turklāt atsevišķās programmās uz vienu vietu pretendē vairāk nekā 10 reflektantu. Lielākais pieteikumu skaits saņemts programmā Medicīna – 1180, veidojot sešu cilvēku konkursu uz vienu budžeta vietu. Augstu studētgribētāju interesi radījušas pamatstudiju programmas Fizioterapija (14 pretendentu uz vienu valsts budžeta vietu), Ergoterapija (13), Zobārstniecība (9), Audiologopēdija (9) un Farmācija (6), bet studiju programmā Uzturs uz vienu budžeta vietu pretendē 34 studētgribētāji.

No sociālo zinātņu pamatstudiju programmām visvairāk pieteikumu saņemts programmās Psiholoģija (352 pieteikumi), Tiesību zinātne (298), Multimediju komunikācija (291), Starptautiskais mārketings un reklāma (251), kā arī Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas (229).

Tikmēr RSU Liepājas filiālē pieprasītākās pamatstudiju programmas šovasar bijušas Ārsta palīgs, Ārstnieciskā masāža un Māszinības.

Reflektantu ērtībai šogad dokumentu iesniegšana klātienē norisinājās ne vien RSU centrālajā ēkā Rīgā un RSU Liepājas filiālē, bet arī Daugavpilī, kur kopumā saņemts 151 studētgribētāju pieteikums.

Uzņemšanas statistika