Starptautiskā sadarbība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes dekāne, profesore Inga Millere un prodekāns, docents Toms Pulmanis 16. decembrī piedalījās Pasaules Veselības organizācijas (PVO) organizētajā sadarbības centru tiešsaistes seminārā, kur tiešsaistē satikās PVO sadarbības centru vadītāji no visas pasaules.

svslf_pvo_sadarbibas_centru_seminars.jpg

Pasaules Veselības organizācijas ģenerāldirektors Tedross Adanoms Gebrejesuss, sakot semināra atklāšanas runu

Semināru atklāja PVO ģenerāldirektors dr. Tedross Adanoms Gebrejesuss (Tedros Adhanom Ghebreyesus). Tā gaitā tika aktualizētas pašreizējās PVO programmas prioritātes, vienlaikus pievēršoties Sadarbības centru nozīmes stiprināšanai sabiedrības veselības un veselības aprūpes jautājumu aktualizēšanā un risināšanā. Tāpat seminārā tika pārrunātas jaunākās aktualitātes, uzsvērti labās prakses piemēri un piedāvāts redzējums par PVO turpmāko sadarbību ar sadarbības centriem, kuru skaits visā pasaulē ir ap astoņiem simtiem.

Jau kopš 2018. gada Pasaules Veselības organizācijas sadarbības centra funkcijas profesionālajā veselības aprūpes izglītībā ir deleģētas RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātei. Sadarbības centra galvenie darbības virzieni ir sniegt atbalstu profesionālās veselības aprūpes izglītības un apmācības transformēšanā, atbalstīt PVO, veicot izpēti un radot pierādījumus profesionālajā veselības aprūpes izglītībā, kā arī veicināt, vairot izpratni un izplatīt PVO politikas vadlīnijas, dokumentus un informatīvos materiālus.