Atzinība
Darbiniekiem
Pētniecība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētījumu programma, kuras ietvaros tapa rekomendācijas par Covid-19 infekcijas klīniskām, bioķīmiskām, imūnģenētiskām paradigmām, apbalvota ar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Atzinības rakstu kā nozīmīgs 2021. gada pētījums Latvijā.

Rekomendācijas izstrādātas Valsts pētījumu programmā Covid-19 seku mazināšanai projekta Covid-19 infekcijas klīniskās, bioķīmiskās, imūnģenētiskās paradigmas un to korelācija ar sociāli demogrāfiskiem, etioloģiskiem, patoģenētiskiem, diagnostiskiem, terapeitiski un prognostiski nozīmīgiem vadlīnijās iekļaujamajiem faktoriem.

Pētījumu projektu vadītāja ir RSU Infektoloģijas katedras vadītāja, LZA īstenā locekle prof. Ludmila Vīksna. Pētījumu atbalstīja Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Pētījumā izstrādātās rekomendācijas SARS-CoV-2 infekcijas un Covid-19 epidemioloģija, diagnostika, klīniskās norises un komplikācijas paredzētas visu specialitāšu ārstiem un vecāko kursu medicīnas studentiem, veselības politikas veidotājiem, aprūpes organizatoriem un plašam ārstniecības personu lokam.

Pētījuma rezultātā tapušas arī zinātniskās publikācijas, tehnoloģijas, datu kopas, studējošo karjeras izaugsme, sabiedrības informēšanas pasākumi ārkārtējās situācijas apstākļos.

Plašāka informācija par pētījumu projektu un rekomendācijas