Tiesības

Vakar, 12. novembrī, 47 Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes studenti un docētāji piedalījās Augstākās tiesas pārstāvju vadītā attālinātā seminārā platformā Zoom.

Par Augstāko tiesu, Senāta kompetenci, departamentu un nodaļu darbu, Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas darbu klausītājiem stāstīja Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane (attēlā), īpaši uzsverot vienotas tiesu prakses izveides un piemērošanas nozīmīgumu. Lai studenti un mācībspēki varētu labāk orientēties Augstākās tiesas mājaslapā pieejamajā judikatūras nolēmumu arhīvā un izmantot šo resursu saviem pētniecības darbiem, Augstākās tiesas pārstāve pastāstīja par klasifikatoriem, meklēšanas un informācijas atlasīšanas iespējām. Klausītājus interesēja, cik seni nolēmumi atrodami gan Augstākās tiesas mājaslapā, gan tiesu portālā.

Studenti bija izteikuši interesi uzzināt vairāk par Tieslietu padomes darbu un sekretariāta padomniece Dace Šulmane izstāstīja par padomes veidošanu, funkcijām un aktuālākajiem jautājumiem Tieslietu padomes dienaskārtībā.

augstaka_tiesa_seminars_02.jpg

augstaka_tiesa_seminars_01.jpg

Ar Disciplinārtiesas darbu mūsu studentus un mācībspēkus iepazīstināja priekšsēdētāja, senatore Ināra Garda (attēlā) un pastāstīja, kādi lēmumi ir pārsūdzami Disciplinārtiesā. Klausītāji interesējās, vai arī prokurori izmanto iespēju pārsūdzēt viņiem nelabvēlīgus lēmumus un vai ir bijuši gadījumi, kad sūdzība par kādu tiesnesi nonāk Disciplinārtiesā atkārtoti.

Iepriekš mūsu topošie juristi Augstāko tiesu apmeklēja pirms gada, un toreiz tikšanās notika Tiesu pilī. Lai arī pašreiz spēkā esošo COVID-19 ierobežojumu dēļ šoreiz tikšanās klātienē nebija iespējama, mūsu studenti un mācībspēki atzina attālināti organizēto semināru par ļoti noderīgu.

augstaka_tiesa_seminars.jpg

Avots: www.at.gov.lv