Darbiniekiem
Uzņemšana

18. maijā Studiju kvalitātes komisija pieņēma lēmumu par Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju virziena Psiholoģija akreditāciju uz maksimāli iespējamo laiku – sešiem gadiem, norādot, ka visas trīs studiju programmas – bakalaura, maģistra un doktora – ir labi sagatavotas valsts un starptautiskajam mērogam.

Akreditācijas komisija, izvērtējot programmas, pirmkārt, ir uzsvērusi psiholoģijas virziena priekšrocību valsts līmenī, proti, tām ir definēta sava specifiska niša starp citām Latvijas psiholoģijas studiju programmām, – orientācija uz veselības kontekstu. Studijas, kas ir saskaņotas ar reglamentētās profesijas prasībām, īsteno augstas raudzes docētāji, nodrošinot studiju kvalitāti un efektivitāti. To īstenošanai ir atbilstoša infrastruktūra un vide. Šos aspektus augsti ir novērtējuši arī studējošie. Otrkārt, ziņojumā ir uzsvērts, ka psiholoģijas studijas ir pilnībā atbilstošas starptautiskajām prasībām, proti, Eiropas Psihologu asociāciju federācijas Eiropas standartiem psiholoģijas studiju organizēšanai. Bez ekspertu ievērības nepalika uz studējošo vajadzībām orientētā atbalsta sistēma, īpaši – operatīva pielāgošanās Covid-19 prasībām, labi sagatavotie studiju materiāli, spēja elastīgi studiju procesu pārkārtot īstenošanai attālinātu studiju veidā.

Domājot par nākotni

Būtiskāko jauninājumu vidū ir akreditācijas laikā ieviestās tālmācības studijas bakalaura studiju programmā, ko plānots īstenot, izmantojot daudzveidīgas moderno tehnoloģiju pieejas un formātus, kā arī uz pierādījumiem balstītas studiju metodoloģiskās pieejas.

Tupinot pilnveidot studiju kvalitāti, īpašu vērību ir plānots pievērst daudzpusīgākai pētniecības un studiju sasaistei, sadarbībai un internacionalizācijai, kā arī digitalizācijai. Pētniecības un studiju sasaistes resurss, kas jāturpina attīstīt, ir studējošo iesaiste dažādos pētniecības projektos, sadarbība ar Psiholoģijas laboratoriju, dalība Vertikāli integrēto projektu īstenošanā, studējošo dalība konferencēs ar prezentācijām, maģistra darbu kā publikāciju gatavošana un savu pētījumu ideju izplatīšana.

Jāuzsver, ka jau astoņus gadus kā studiju forma psiholoģijas programmās tiek izmatota dalība starptautiskajā konferencē Veselība un personības attīstība: starpdisciplinārā pieeja. Studējošie atzīst, ka, strādājot vienā komandā ar pieredzējušiem pētniekiem, viņi novērtē starppaaudžu sadarbības vērtību, kas ļauj iegūt un attīstīt kompetenci ne tikai pētniecībā, bet arī profesionālajā jomā.

Attiecībā uz sadarbību un internacionalizāciju ir paredzēts turpināt aktīvi darboties projektos kopā ar dažādām citām Latvijas augstskolām: Latvijas Universitāti, Daugavpils Universitāti, Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Tehnisko universitāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju u. c. Bet saistībā ar internacionalizāciju – piesaistīt vismaz trīs ārvalstu viesprofesorus, kuri strādātu programmās ilgtermiņā. Jāatzīmē, ka īstermiņā programmās šajā akreditācijas posmā ir strādājuši gandrīz 20 viesdocētāji. Tāpat ir plānots attīstīt digitalizācijas risinājumu izmantošanu studijās, jo šobrīd tehnoloģijas ir neatņemams psihologa darba instruments.

Pateicamies RSU profesionālajai komandai un atbalstītājiem!

Ir skaidrs, ka par augsto studiju virziena novērtējumu ir jāpateicas ne vien docētājiem un studējošajiem, bet arī universitātes vadībai, absolventiem un darba devējiem, kas aktīvi piedalījās raksturojuma izveidē un akreditācijas procesā. Paldies profesionālajai un efektīvajai komanda, kas sniedza neatsveramu atbalstu akreditācijas procesā!