Supervīzija

7.–9. novembrī klātienē un tiešsaistē norisināsies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un RISEBA kopīgi organizētās Supervīzijas dienas 2022. Pasākumu dalībniekiem būs iespēja piedalīties dažādās meistarklasēs, supervīzijas sesijās un lekcijās. Noslēdzošajā dienā, 10. novembrī, tiešsaistē notiks 7. konference Supervīzijas fenomens karjerā, biznesā, darbā, dzīvē.

Meistarklases, kuras vadīs augsti kvalificēti profesionāļi,  notiks par plašu un aktuālu tēmu spektru. Piemēram, supervizore Evija Nagle stāstīs par ārstniecības personu emocionālo izdegšanu un iepazīstinās ar metodēm, kā to mazināt. Savukārt RSU studiju programmas Supervīzija direktore Baiba Pumpiņa un supervizore Līga Vaite teorētiskā un praktiskā meistarklasē skaidros vajadzību lomu profesionālās darbības kontekstā. Šajā nodarbībā dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem, kā apzināties savas vajadzības un kā neizdegt. Supervīzijas sesijas ietvers gan individuālas, gan grupu nodarbības, un dalībai tajās būs jāpiesakās personiski pie konkrēta speciālista.

Konferences Supervīzijas fenomens karjerā, biznesā, darbā, dzīvē dalībnieki varēs iepazīties  ar jaunu pieredzi un secinājumiem karjeras un biznesa attīstības, psiholoģiskās labbūtības un supervizora profesionālās attīstības jomās.

Konferences mērķis ir popularizēt supervīziju Latvijā, skaidrot tās strauji pieaugošo nozīmi, stiprināt tās lomu uzņēmējdarbībā, iepazīstināt ar tendencēm labbūtības veicināšanā, kā arī vērst uzmanību uz aktuāliem globāliem un individuāliem izaicinājumiem cilvēka dzīvē.

RSU maģistra studiju programmā Supervīzija studenti zināšanas apgūst jau kopš 2014. gada, un kopš tā laika RSU ir absolvējuši vairāk nekā 50 jaunie speciālisti.

Baiba_Pumpina_rsu_0.jpg

“Nepieciešamība pēc supervizoru konsultatīvā atbalsta pieaug ik gadu. Laikā, kad mūsu ikdienu arvien vairāk ietekmē dažādi ārēji apstākļi, kas izraisa izdegšanas risku, satraukumu par nākotni un citus psiholoģiskus apdraudējumus sabiedrībā, supervīzija ir moderns un efektīvs instruments, kā šos draudus mazināt. Supervīzijas dienu laikā to dalībniekiem būs iespēja dažāda veida konsultācijās gūt atbalstu un noskaidrot dažādus profesionālās efektivitātes palielināšanas veidus."

Baiba Pumpiņa, studiju programmas Supervīzija vadītāja

Plašāka informācija par Supervīzijas dienām 2022 un pieteikšanās dalībai sesijās