Pētniecība
Zinātnes nedēļa 2019

Šāgada nozīmīgākais zinātniskais notikums Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) būs Zinātnes nedēļa, kas pulcēs vairāk nekā 50 viesprofesoru no 20 pasaules valstīm. Tās laikā izskanēs 1250 zinātniskie ziņojumi, kas ir par 80 % vairāk nekā aizvadītajā gadā. RSU Zinātnes nedēļu aktīvi atbalsta nozīmīgi industrijas darba devēji, ar kuriem RSU ir ilggadēja sadarbības pieredze.

Galveno atbalstītāju vidū ir farmācijas uzņēmums AS Olainfarm, kas ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 45 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Tas ir aktīvs RSU sadarbības partneris jau daudzu gadu garumā. Par to liecina izcilības stipendijas, kuras astoto gadu pēc kārtas uzņēmums piešķir labākajiem RSU studentiem. Cits veiksmīgas sadarbības piemērs ir RSU īstenotā studiju programma Rūpnieciskā farmācija. Tās studenti regulāri iziet praksi AS Olainfarm, kur apgūst zāļu formu izstrādi, ražošanu, kvalitātes kontroli un citas prasmes.

“Kā uzņēmums, kas aktīvi sadarbojas ar RSU mācībspēkiem un studentiem, mēs redzam šo konferenci kā lielisku platformu, kurā topošajiem veselības nozares speciālistiem būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem atklājumiem pētniecībā, iedvesmoties un atklāt sev jaunus horizontus un iespējas,” pauž AS Olainfarm valdes locekle Veranika Dubitskaja.

Starptautiskais tehnoloģiju un pakalpojumu uzņēmums Siemens Healthcare ir izvēlējies atbalstīt RSU Zinātnes nedēļu, jo tā ir svarīga iespēja satikties gan vietējiem, gan ārvalstu speciālistiem, zinātniekiem, pētniekiem, studentiem un industrijas pārstāvjiem, lai vienkopus pārrunātu nozares aktualitātes, dalītos ar zināšanām un, iespējams, arī rastu iedvesmu jaunām un inovatīvām idejām, norāda uzņēmuma Latvijas filiāles pārstāvis Gundars Ziemanis, piebilstot, ka mūsdienās medicīna attīstās ļoti strauji, tāpēc nozares speciālistiem ir svarīgi sekot līdzi tendencēm un jaunākajiem atklājumiem, kā arī rast iespēju kvalitatīvi apmainīties ar informāciju.

Nozīmīgs RSU Zinātnes nedēļas atbalstītājs ir arī pazīstamais IT uzņēmums MikroTik, kurš jau iepriekš ir sniedzis finansējumu RSU Onkoloģijas institūtam. Šāgada lielāko RSU zinātnes notikumu palīdzēs īstenot arī uzņēmumi B. Braun Medical un Genmedica.

“Modernai tautsaimniecībai jābūt cieši saistītai ar pētniecības stimulēšanu, kas savukārt nav iespējama bez dažādu nozaru uzņēmumu ieinteresētības, atbalsta un vēlmes sadarboties. Uzņēmējs labi izprot, kādu pētījumu rezultāti ir nepieciešami un noderīgi šodien, bet ko ekonomika pieprasīs rīt. Tādēļ tik svarīga ir nacionālo un starptautisko biznesa līderu sadarbība ar RSU gan studiju programmu pilnveidošanā, gan pētniecībā,” uzskata RSU rektors profesors Aigars Pētersons, piebilstot, ka lielāko industrijas darba devēju līdzdalība RSU Zinātnes nedēļas organizēšanā ir vērtējama kā ļoti pretimnākoša un progresīva.

RSU Zinātnes nedēļa notiks no 1. līdz 5. aprīlim. Tās laikā notiks trīs starptautiskas konferences:

• 1.–3. aprīlis – RSU Starptautiskā konference medicīnas un veselības aprūpes nozarē Zināšanas praksei,
  • 2. aprīlī – RSU Starptautiskā starpdisciplinārā sociālo zinātņu konference PLACES,
  • 4.–5. aprīlis – RSU Starptautiskā studentu konference.

Zinātnes nedēļa ir unikāla iespēja uzzināt par aktuālākajām tendencēm medicīnā, veselības aprūpē un sociālajās zinātnēs. Tā ir iespēja iegūt jaunus profesionālos kontaktus, draugus un, galvenais, gūt jaunas atziņas.