Pētniecība

Pētniecības un inovāciju grantu mērķis ir motivēt Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentus un rezidentus pievērsties pētnieciskajam darbam, attīstīt uzņēmējspējas un celt savu kvalifikāciju, sniedzot viņiem finansiālo atbalstu. Pieteikšanās līdz 28. februārim.

Grantu var saņemt ikviens pilna un nepilna laika students. Pamatlīmeņa un maģistrantūras studenti var pieteikties kā komanda, kurā ir divi līdz pieci dalībnieki, bet rezidenti aicināti startēt arī individuāli.

Pirmie soļi studentu pētniecības un inovāciju grantu izstrādē tika sperti 2019. gadā, taču mērķtiecīgāki darbi to realizācijā sākās pagājušā gada aprīlī līdz ar pilnveidotā nolikuma ieviešanu. Nolikuma izveide prasīja vairākus mēnešus, taču tam paralēli ritēja citi darbi – RSU Studējošo pašpārvalde un Zinātnes departaments risināja šī projekta finansējuma jautājumus. Ceļš uz mērķi bija garš un brīžam šķita ļoti tāls, tomēr jau šā gada janvārī ir nodrošināts viss nepieciešamais, lai veidotu pirmo uzsaukumu grantu pieteikumiem.

Šī projekta realizēšana bija liels komandas darbs, kurā organizatorisko pusi nodrošināja RSU Studējošo pašpārvalde, Zinātnes departaments un Absolventu asociācija. Projektu finansiāli nodrošina RSU, RSU Stomatoloģijas institūts un biznesa inkubators B-Space.

Īpašu pateicību izsakām Stomatoloģijas institūtam par sniegto iespēju realizēt pētījumus, kas saistīti ar stomatoloģiju.

Pieteikšanās RSU Studentu pētniecības un inovāciju grantiem notiek no 1. līdz 28. februārim.