Rezidentūra

2019. gada 27. septembrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notika Tālākizglītības fakultātes rezidentu izlaidums. Šogad RSU absolvēja 133 rezidenti – par 10 vairāk nekā pērn. Jaunie mediķi studējuši gan par valsts budžeta, gan privātajiem līdzekļiem un pārstāv 47 specialitātes, apakšspecialitātes un papildspecialitātes. Starp šāgada absolventiem visvairāk ir pediatru, ģimenes ārstu, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstu, anesteziologu reanimatologu, kā arī psihiatru.

rsu_rezident_izlaid_2019-02-lead.gif

"Mums ir liels gandarījums par visiem lieliski sagatavotajiem jaunajiem speciālistiem, bet īpašs gandarījums, ka audzis ne vien rezidentu skaits kopumā, bet arī to jauno mediķu skaits, kas par studiju bāzes vietu izvēlas tieši reģionālās ārstniecības iestādes. Teju 20 % no tiem jaunajiem ārstiem, kas šoruden saņēma diplomu par rezidentūras absolvēšanu, studiju laikā bija noslēguši līgumu un strādāja reģionālajās ārstniecības iestādēs," norādīja RSU Tālākizglītības fakultātes dekāne prof. Ilze Grope.

Jaunos ārstus izlaidumā sveica Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece un Tālākizglītības fakultātes dekāne prof. Ilze Grope. Izlaidumā piedalījās RSU vadība, docētāji, darbinieki, studenti un viesi.