Tiešraides

23. martā plkst. 13.00 Rīgas Stradiņa universitātē (Dzirciema ielā 16, Hipokrāta auditorijā) Latvijas Ārpolitikas institūts ar partneru atbalstu rīko publisko diskusiju "European Foreign Policy Scorecard 2015" prezentācija: Baltijas valstis Eiropas Savienības ārpolitikā. Publikācijai veltīti pasākumi jau notikuši Briselē, Parīzē, Berlīnē un citās Eiropas valstīs, bet prezentācija Rīgā būs nozīmīga Baltijas perspektīvas atspoguļošanā. Pasākums būs vērojams tiešraidē.

Publikācija European Foreign Policy Scorecard ir inovatīvs projekts, kas sniedz ikgadēju sistemātisku novērtējumu par Eiropas sniegumu darbībā ar pārējo pasauli. Tas analizē 28 valstu un ES institūciju sniegumu 65 politikas sfērās, kas izkārtotas ap sešām galvenajām tēmām: Krievija, ASV, plašāka Eiropa, Vidējie Austrumi un Ziemeļāfrika, daudzpusēji jautājumi. Visas trīs Baltijas valstis ir līderes piecās politikas jomās. Latvija nav slinkojusi nevienā no jomām, Igaunija ir piekāpusies klimata izmaiņu novēršanā, bet Lietuva – attīstības un humanitārajā palīdzībā.

Latvijas Ārpolitikas institūta mērķis ir sniegt priekšstatu par Baltijas valstu lomu Eiropas ārpolitikā un piedāvāt rekomendācijas nākotnei.

Ievada runu teiks Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Diskusijā piedalīsies bijusī Latvijas Valsts prezidente, ECFR locekle un prof. Vaira Vīķe-Freiberga, ECFR vecākā pētniece Kadri Liik, Igaunijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks un Tartu Universitāte profesors Andres Kasekamp, Viļņas Universitātes Ārpolitikas un politikas zinātnes institūta asociētā profesore Dovilė Jakniūnaitė un Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Diāna Potjomkina.

Diskusiju moderēs Latvijas Ārpolitikas institūta direktors un Rīgas Stradiņa universitātes profesors Andris Sprūds.

Pasākuma valoda ir angļu.

Lejupielādēt publikāciju var šeit. Publikācija drukātā formātā būs brīvi pieejama pasākumā.

Šo pasākumu atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, un tas tiek organizēts sadarbībā ar ECFR un Rīgas Stradiņa universitāti.