Pārlekt uz galveno saturu
Tiešraides

Otrdien, 16. jūnijā, Rīgas Stradiņa universitātes Hipokrāta auditorijā (Dzirciema ielā 16) no pulksten 11.00 notiek diskusija Mediji un prezidenti – uz skatuves un aizkulisēs?, kurā bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, žurnālisti un komunikācijas eksperti diskutē, vai valsts prezidentu veido viņš pats, padomnieki vai mediji.

Kā parādīja pēdējās Valsts prezidenta vēlēšanas, tām bija pievērsta pastiprināta mediju uzmanība, turklāt atsevišķi kandidāti veidoja plašas komunikācijas kampaņas. RSU diskusijas mērķis būs noskaidrot, ko plašā mediju uzmanība parādīja par mediju prioritātēm, politikas kvalitāti un sabiedrības iespējām izprast un ietekmēt deputātu un parlamenta izvēli, vēlot valsts prezidentu.

Diskusiju vadīs RSU Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras vadītāja, asociētā profesore, Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Anda Rožukalne. Diskusijā piedalīsies bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, žurnāla Ir galvenā redaktore Nellija Ločmele, Latvijas Televīzijas diskusiju raidījumu vadītājs Gundars Rēders, Pirmā Baltijas kanāla Ziņu dienesta žurnālists Juris Rodins, Valsts prezidenta Andra Bērziņa preses sekretāre Līga Krapāne un RSU sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.

Ikviens interesents ir aicināts apmeklēt diskusiju vai sekot līdzi tās norisei tiešraidē.