Pārlekt uz galveno saturu
Tiešraides

Otrdien, 9. jūnijā, no plkst. 10.00 līdz 14.00 amerikāņu šefpavārs Arts Smits (Art Smith), kurš ir strādājis par amerikāņu televīzijas sarunu šovu vadītājas Opras Vinfrijas šefpavāru, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 26a) vadīs meistarklasi skolu un pirmsskolas iestāžu ēdnīcu pavāriem par garšīga un veselīga ēdiena gatavošanu skolas budžeta ietvaros. Pēc tam notiks publiskā diskusija.

art-smith-rsu-lead.jpg

Pagatavoto maltīti vērtēs veselības ministrs Guntis Belēvičs, ASV vēstniecības Latvijā vadītāja Šārona Hadsone-Dīna un sākumskolas skolēni, RSU rektors Jānis Gardovskis, kā arī RSU bakalaura studiju programmas Uzturs un maģistra studiju programmas Uzturzinātne vadītāja Lolita Vija Neimane.

Meistarklase būs vērojama tiešraidē RSU YouTube kanālā.

Plkst. 14.00 Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra konferenču zālē (130. telpa) notiks publiskā diskusija Uzturs skolās un pirmsskolas mācību iestādēs: Meklējam praktiskus risinājumus budžeta ietvaros.

Diskusijas moderatori būs Jānis Jenzis un Valdis Melderis, un tajā piedalīsies RSU rektors Jānis Gardovskis, ASV vēstniecības Latvijā vadītāja Šārona Hadsone-Dīna, veselības ministrs Guntis Belēvičs, šefpavārs Arts Smits, RSU studiju programmu Uzturs un Uzturzinātne vadītāja Lolita Vija Neimane, biedrības Vecāki par izglītību valdes locekle Silvija Titova-Meija, Lauksaimniecības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta direktora vietniece Dace Ugare, Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts Izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

Diskusija notiks latviešu un angļu valodā ar tulkojumu un būs vērojama tiešraidē. Diskusiju aicināti apmeklēt visi interesenti.

Arts Smits Rīgā viesosies no 9. līdz 12. jūnijam. Viņš Latvijā ieradīsies no Expo Milano 2015, kur ASV paviljonā pārstāv Amerikas Savienotās Valstis. Rīgā Arts Smits piedalīsies dažādos pasākumos, arī TEDxRiga konferencē 11. jūnijā kinoteātrī Splendid Palace.
Šefpavārs Arts Smits ir četru restorānu šefpavārs un līdzīpašnieks, kā arī četru godalgotu pavārgrāmatu autors. Viņa specialitāte ir ASV dienvidu reģionu ēdieni. A. Smits ir nevalstiskās organizācijas Kopīgie pavedieni (Common Threads) dibinātājs, no 2003. gada maznodrošinātiem bērniem mācot gatavot veselīgu un lētu ēdienu. No 1997. līdz 2007. gadam A. Smits strādāja par Opras Vinfrijas (Oprah Winfrey) šefpavāru un pašlaik koordinē un gatavo maltītes īpašiem notikumiem visā pasaulē. Viņš regulāri piedalās tādās TV programmās kā Iron Chef America, The Today Show, Good Morning America un The Oprah Winfrey Show.

rsu_usa-embassy_vecaki-par-izglitibu-logo.jpg