Skolēniem

Jau astoto gadu Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) piedāvā vidusskolēniem, kuriem interesē veselības aprūpe, apgūt zināšanas un praktiskās iemaņas Jauno mediķu akadēmijā (JMA). Šajā studiju gadā no septembra līdz maijam JMA gandrīz 200 jauniešu pieredzējušu ekspertu un zinošu medicīnas studentu vadībā iepazinās ar vairākām medicīnas disciplīnām, tostarp anestezioloģiju un intensīvo terapiju, traumatoloģiju, ķirurģiju, dzemdniecību, psihosomatiku u. c.

Šogad skolēniem bija arī iespēja no februāra līdz maijam mācīties JMA Farmācijas skolā, kuru pabeidza 66 jaunieši. Astoņās tiešsaistes nodarbībās viņi iepazinās ar tēmām par jaunu zāļu izstrādi, farmakoloģiju, vakcīnām, zāļu ceļu cilvēka organismā un ārstniecības augiem, kā arī ar topošo farmaceitu studiju pieredzi.

jma_2022.jpg

JMA izveidotājs, RSU Medicīnas fakultātes prodekāns asoc. profesors Ingus Skadiņš uzsver:

“JMA mērķis ir ne tikai dot iespēju vidusskolēniem iepazīt ārsta profesiju un RSU medicīnas studijas lekcijās un sarunās ar studentiem un jaunajiem ārstiem rezidentiem, bet arī dot zināšanas par veselību veicinošiem un profilaktiskiem jautājumiem, lai veicinātu sabiedrības veselību.

Ir patiess prieks redzēt lektoru rindās kādreizējos JMA absolventus, kuri vislabāk saprot, kādi jautājumi interesē jauniešus un kā viņiem palīdzēt studiju virziena izvēlē.”

RSU pieredze liecina, ka katru gadu vidēji 40 – 50 % no jaunajiem studentiem, kas sāk studijas medicīnas, zobārstniecības, rehabilitācijas, sabiedrības veselības un citās veselības aprūpes studiju jomās, ir JMA dažādu gadu absolventi. Šajā JMA nodarbību ciklā kopā ar skolēniem no visas Latvijas mācījās arī vidusskolēni no JMA Valmieras filiāles un RSU sadarbības skolām: Rīgas Klasiskās ģimnāzijas un Rīgas 41. vidusskolas. “Ļoti novērtēju iespēju piedalīties JMA nodarbībās – tās manu vēlmi kļūt par ārstu ir tikai pastiprinājušas,” atzīst Ventspils Valsts 1. ģimnāzija skolniece Alise.

Par šogad RSU izveidoto jauno JMA skolas virzienu – Farmācijas skolu – stāsta Farmācijas fakultātes dekāne prof. Dace Bandere:

“Mēs vēlamies, lai JMA Farmācijas skola vēl vairāk palielinātu jauniešu interesi par farmāciju kā mūsdienīgu, perspektīvu un darba tirgū pieprasītu profesiju ar plašām iespējām.

Atsauksmes par Farmācijas skolas nodarbībām liecina, ka jauniešus interesē mūsu piedāvātās nodarbību tēmas. Nākamgad plānojam turpināt gan Farmācijas skolas lekcijas, gan praktiskās nodarbības mūsu topošajā RSU farmācijas studiju un zinātnes kompleksā.”