Kursa vadītājs:Līga Sileniece
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Uzņēmējdarbības vadība
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Ekonomika; Citas ekonomikas un uzņēmējdarbības apakšnozares

Kursa mērķis ir iepazīstināt studentus ar starta uzņēmējdarbības patenttiesībām mūsdienu biznesa vidē un izpētīt, kā tiek pieņemti stratēģiski un taktiski lēmumi ilgtspējīga jauna biznesa izveidei.
Kursa nobeigumā studenti spēs:
• izprast izgudrojumus un patentus, izveidot patentu portfeli;
• izprast intelektuālo īpašumu, licencēšanu, biznesa plānu un tā attīstību;
• izveidot patenta pieteikumu un veikt nepieciešamās darbības;
• identificēt patenta licencēšanu;
• izprast tehnoloģiju jaunuzņēmuma finansēšanas procesu.

Biznesa vadības principu pamatzināšanas (IBSE 1. un 2. semestra kursi).

• Studenti iegūs teorētiskas zināšanas par patentiem.
• Kursa laikā studenti iegūs izpratni par patentu nepieciešamību biznesa idejām un to atšķirībām dažādās valstīs.
• Kursa noslēgumā studenti iegūs izpratni par potenciālo investoru iesaisti patentiem.
• Studenti iegūs padziļinātu izpratni par tehnoloģiju jaunuzņēmumiem.

• Kursa laikā studenti iegūs vai nostiprinās savas līdera un motivācijas prasmes, piemēram, problēmu risināšanā, veicot gadījumu izpēti, lēmumu pieņemšanā, rakstot esejas, ieteikumu sniegšanā, strādājot grupā, utt.
• Pēc kursa apguves studenti uzlabos savas analītiskās prasmes – kritisko domāšanu, datu analīzi, ziņojumu sniegšanu un prasmi rēķināt, studiju kursa apguves laikā izpildot dažādus uzdevumus.
• Kursa noslēgumā semināru un lekciju laikā studenti būs pilnveidojuši komandas veidošanas (sadarbība, komunikācija, dalīšanās ar viedokļiem, utt.) un organizatoriskā prasmes (datu sadalīšana kategorijās, mērķu noteikšana, utt.).

Studenti iegūs zināšanas par dažādu valstu patentu sistēmām un to izmantošanu.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība, IBSEeng3BakalaursObligāts