Skolēniem

Sestdien, 2. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) durvis bija plaši atvērtas topošajiem studentiem. Kupli apmeklētas bija visu RSU fakultāšu prezentācijas – skolēni un viņu vecāki interesējās par studiju programmu saturu, uzņemšanas nosacījumiem un praktiskām lietām.

atverto-durvju-diena-rsu000.jpg

Dienu atklāja RSU rektors prof. Jānis Gardovskis, uzsverot universitātes studiju kvalitāti, kas sakņojas bagātās tradīcijās, augsta līmeņa docētājos un nepārtrauktā studiju vides pilnveidē un uzlabošanā. Rektora uzruna ievadīja Medicīnas fakultātes prezentāciju, kas pulcēja ap 600 interesentu. Medicīnas fakultātes dekāns prof. Guntis Bahs pēc prezentācijas atzina: "Ir patīkami redzēt, ka katru gadu ne tikai pieaug skolēnu skaits, kuri plāno studēt medicīnu, bet arī viņu motivācija kļūst spēcīgāka. Tas liek domāt, ka nākotnē veselības aprūpē strādās daudz labu speciālistu ar nesavtīgu ārsta aicinājumu."

atverto-durvju-diena-rsu055.jpg

Arī par studijām citās veselības aprūpes fakultātes interesējās liels jauniešu skaits, piepildot RSU lielākās auditorijas. Farmācijas un Zobārstniecības fakultāte ieinteresēja topošos studentus ar izsmeļošu informāciju par studijām un izrādīja modernās studiju telpas. Rehabilitācijas un Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte atvēra Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra durvis, demonstrējot praktisko studiju vidi. Šogad Atvērto durvju dienā interesentiem bija iespēja apmeklēt arī leģendāro RSU anatomikumu, klātienē apskatot digitālo sekcijas galdu.

atverto-durvju-diena-rsu063.jpg

Tas, ka RSU ir iespēja studēt sociālās zinātnes, nevienam vairs nav noslēpums, un par to liecināja lielais interesentu skaits, kuri vēlas sākt studijas Eiropas studiju, Komunikācijas un Juridiskajā fakultātē. Skolēni atzinīgi vērtē sociālo zinātņu studiju procesa organizāciju moduļu sistēmā, kas ļauj pilnvērtīgāk apgūt studiju kursus un veiksmīgāk uzsākt pirmās profesionālās gaitas. Pārliecību skolēnos un viņu vecākos rada arī augsti kvalificētie mācībspēki, kas ir savas jomas speciālisti, līderi un viedokļa veidotāji.

atverto-durvju-diena-rsu032.jpg

Juridiskās fakultātes dekāns prof. Andrejs Vilks skolēniem sacīja, ka jurisprudences speciālisti ir nepieciešami visās tautsaimniecības nozarēs un RSU Juridiskās fakultātes labi sagatavoto absolventu panākumu atslēga ir saistīta ar studiju laikā iegūto specializāciju un zināšanām, kas balstītas praksē. Dekāns pēc tikšanās ar potenciālajiem studentiem izteica pārliecību, ka RSU tiesību zinātni septembrī uzsāks studēt mērķtiecīgi, motivēti un erudīti jaunie speciālisti.