18. oktobrī plkst. 9.30 RSU centrālās ēkas B korpusa 203. telpā notiks Berlīnes Brīvās universitātes vecākā lektora Tomasa Citelmana (Thomas Zitelmann) atvērtā lekcija Valstiskums, politika, radniecība: Etiopijas pētnieka skats uz antropoloģijas tradīciju, tendenču un modes gadsimtu (Statehood, Politics and Kinship: An Ethiopianist Perspective on a Long Century of Traditions, Trends and Fashions in Anthropology).

Tiešraides ieraksts

Par savu uzstāšanos Tomass Citelmans saka: "Mūsdienu antropoloģijas skatījumi uz valstiskumu, politiku un radniecību ietver sevī jaunas argumentatīvās ortodoksijas. Viena no tām ir arguments, ka attiecības starp radniecību un valsti kā antropoloģijas izpētes temats ietver sevī bināru pozicionējumu, norādot uz mainīgu robežšķirtni starp "mums" un "viņiem", kas būtu jāpārvar. Otra ir kritika no 19. gadsimta pāri palikušajam evolucionārajam domāšanas veidam, kas radniecību saista ar "dabīgo" jeb "primitīvo" politisko darbību posmu, bet teritoriālo organizāciju un valsts veidošanos tver kā augstāka līmeņa parādības. Ortodoksija, kas pašlaik parādās, savukārt apgalvo, ka radniecība un valsts attīstās savstarpējā mijiedarbībā. Savā stāstījumā runāšu par to, kā antropoloģija tvērusi un tver radniecības, politikas un valsts veidošanās krustpunktu."

T. Citelmans ir vecākais lektors Berlīnes Brīvās universitātes Sociālās un kultūras antropoloģijas institūtā. Viņa pētījumu reģioni ir Ziemeļāfrika, Tuvie Austrumi un Kambodža. T. Citelmanu interesē konfliktu pētniecība, etnovēsture un antropoloģijas vēsture.

Pasākums norisināsies angļu valodā.

Lekcijas notiks LZP finansētā projekta RELATE.LV un Baltijas Antropoloģijas doktorantūras (Baltic Anthropology Graduate School) ietvaros. Tās organizē RSU maģistra studiju programmas Sociālā antropoloģija mācībspēki.

Norises vieta

Telpa
B-203. telpā

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: