Heidelbergas Universitātes zinātnieki iepazīstina ar pētījumiem par dzirdes lauka īpatnībām dažādās populācijās Pārlekt uz galveno saturu

Piektdien, 16. februārī, plkst. 16.30 Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas Izglītības un tehnoloģiju centrā notiks seminārs, kurā Heidelbergas  Universitātes (Vācija) Neiroloģijas klīnikas zinātnieki iepazīstinās ar tādiem jautājumiem kā dzirdes lauka (cortex auditivus) īpatnības mūziķiem un nemūziķiem, dzirdes uztveres pētniecības metodes, mūzikas uztveres un mūzikas mācīšanās īpatnības bērniem ar uzmanības deficīta (hiperaktivitātes) sindromu un disleksiju. Semināra dalībniekiem arī tiks piedāvāta iespēja izpildīt skaņu uztveres testu Subjective aspects of spectral and holistic pitch perception.

Pētnieku grupas vadītājs PD Dr. rer. nat. Pēters Šnaiders (Peter Schneider) ir baznīcas mūziķis, biofiziķis un Heidelbergas Universitātes Neiroloģijas klīnikas neirozinātnieks. Viņa interešu lokā ir muzikalitātes un smadzeņu darbības pētījumi, muzikālā apdāvinātība, absolūtā un relatīvā dzirde, tinīta problemātika, kā arī auditorās problēmas mācīšanās traucējumu un uzmanības deficīta (hiperaktivitātes) sindroma (UD(H)S) kontekstā. Kopš 2009. gada viņš vada Vācijas Izglītības un zinātnes ministrijas finansēto projektu par mūzikas mācīšanās rosināto neiroplastiskumu.

Semināru organizē RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra un Rehabilitācijas fakultātes studiju programmas Mākslas terapija docētāji sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Informācija par pētnieku grupas darbu

http://musicandbrain.de

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4945653/

Seminārs notiks angļu valodā un tā apmeklējums ir par brīvu.

Atrašanās vieta kartē

Telpa
146. telpa