Projekta/līguma nr.
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
15.02.2022. - 31.10.2022.

Veidot stratēģisko tīklu, realizējot starptautisko sadarbību attālināto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas izpētes tiesiskiem un ētiskiem aspektiem, tādējādi nostiprinot tematiskās pētniecības partnerību nākotnē. Veicināt izcilību un paaugstināt pētnieku, akadēmiskās vides pārstāvju, studentu, ārstniecības iestāžu, ārstniecības personu zinātnisko kapacitāti informācijas un pieredzes apmaiņā projekta tematiskajā jomā. Lai sasniegtu izvirzītos mērķus, tiks organizēta starptautiskā konference par izaicinājumiem attālināto veselības aprūpes pakalpojumu tiesiskiem un ētiskiem aspektiem, kā arī tiks izdots tematiskais zinātnisko rakstu krājums.

Apraksts

2022. gada 17. jūnijā RSU Juridiskās fakultātes mācībspēki aicinās uz starptautisko konferenci Attālināto veselības aprūpes pakalpojumu tiesiskie aspekti: Vācijas un Baltijas valstu pieredze (Legal aspects of remote health services: German and Baltic States Experience). Konference un ar to saistītie pasākumi pulcēs juristus, ārstniecības personas, pētniekus no Vācijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas universitātēm, ārstniecības iestādēm.

Konferences galvenais mērķis ir pieredzes apmaiņa un zināšanu nodošana attālināto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas jomā, raugoties gan no tiesību, gan ētikas viedokļa. Lai sasniegtu noteikto mērķi, konferences laikā uzaicinātie pētnieki, juristi, ārstniecības personas prezentēs savus pētījumus attālināto veselības aprūpes pakalpojumu jomā, īpaši akcentējot uzmanību uz tiesiskajiem problēmjautājumiem.

Konferenci organizē RSU Juridiskās fakultātes mācībspēki un pētnieki sadarbībā ar Lietišķo zinātņu universitāti Vācijā (Zittau Görlitz University of Applied Sciences).

• Projekta zinātniskā vadītāja Karina[pnkts]Palkovaatrsu[pnkts]lv (Karina[dot]Palkova[at]rsu[dot]lv)
  • Projekta vadītājas asistente Anna[pnkts]Grigorjevaatrsu[pnkts]lv

Finansētājs: Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs

Konferences un ar to saistīto pasākumu rīkošanu atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests no Vācijas Ārlietu ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem.

Projekta aktivitātes

Medicīnas tiesību konference

Aicinājums rsu.lv notikumu kalendārā

Aicinājums portālā Jurista vārds

Informācija ziņu portālā delfi.lv

Par projektu medijos

Medicīnas tiesību aktuālie jautājumi: ekspertu atziņas

Zinātniskās publikācijas

Realizējot Baltijas–Vācijas Augstskolu biroja atbalstīto projektu Attālināto veselības aprūpes pakalpojumu tiesiskie aspekti: Vācijas un Baltijas valstu pieredze zinātniski juridiskajā žurnālā Socrates ir nopublicēti vairāki raksti medicīnas tiesību jomā.
Socrates, 2022, Nr. 2 (23)