Projekta/līguma nr.
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
31.03.2020. - 01.11.2021.

NATO līdzfinansētā projekta “Sabiedrību noturības stiprināšana NATO: Baltijas valstu gadījums” ietvaros tiek izstrādāts pētījums ar darba nosaukumu “Griba aizsargāt valsti Baltijā: ietekme uz valstu nacionālo drošību un NATO kolektīvo aizsardzību”.

Apraksts

Sabiedrības noturība ir ikvienas valsts aizsardzības un nacionālās drošības pamatā. Ja iedzīvotāji nav gatavi aizsargāt savu valsti, tad arī valsts institūcijām to paveikt ir sarežģītāk. Šādas sabiedrību ievainojamības meklē un izmanto citas valstis.

NATO līdzfinansētais pētījums pievēršas gribas aizsargāt valsti teorētiskajiem aspektiem, sabiedrības noturības lomai NATO darbībā, kā arī situācijai Baltijas valstīs retrospektīvā un perspektīvā. Pētījumā tiek izstrādāti arī priekšlikumi Baltijas valstīm un NATO.

Pētījums – elektroniska grāmata – tiks publicēts 2021. gada nogalē.

Pētījumu Rīgas Stradiņa universitātē veic Māris Andžāns, Mārtiņš Vargulis un Aleksandra Palkova sadarbībā ar pētniekiem no Viļņas Universitātes, Starptautiskā aizsardzības un drošības centra (ICDS) Tallinā un Sv. Tomasa Universitātes Hjūstonā, ASV.

Plašāka informācija par projektu

Projekta nodevumi