Pārlekt uz galveno saturu

Kopīgā iniciatīva pret elpceļu slimībām (JARED)

Projekta/līguma nr.
101183391
Projekta finansējums
5 999 999,93 EUR, tai skaitā RSU finansējums 223866,74 EUR
Projekta īstenošana
01.12.2024. - 30.11.2027.

Mērķis

Uzlabot sabiedrības veselības politikas plānošanu un īstenošanu, tajā skaitā kontekstā ar nepieciešamību nodrošināt epidemioloģisko drošību, attīstot uz pacientu vērstus ilgtspējīgus integrētus veselības aprūpes pakalpojumus un pētījuma rezultātus izmantojot sabiedrības veselības politikas pilnveidošanai.
Projekta galvenie mērķi ir samazināt hronisko elpceļu slimību un to riska faktoru slogu Eiropas Savienībā (ES), uzlabot un veicināt vispārējo veselību, uzlabojot elpceļu veselību, samazināt priekšlaicīgu mirstību no hroniskām elpošanas slimībām. Galvenās projekta darbības atbilst prioritārajām jomām, kas noteiktas ES “Veselīgāk kopā” (“Healthier Together”) neinfekcijas slimību iniciatīvā.

Apraksts

Projekts apvieno novatoriskas digitālās veselības tehnoloģijas, uzlabotu piekļuvi diagnostikas rīkiem un paaugstinātu veselībpratību, lai efektīvi risinātu un pārvaldītu hroniskas elpceļu slimības. Šīs iniciatīvas pamatā ir sadarbības pieeja, iesaistot plašu veselības aprūpē ieinteresēto personu loku, lai attīstītu profilakses stratēģijas un samazinātu kopējo slogu un mirstības līmeni, kas saistīts ar šīm slimībām. Koncentrējoties uz vides un dzīvesveida faktoru integrāciju, projekta mērķis ir piedāvāt holistisku risinājumu hroniskām elpceļu slimībām.

Galvenās projektā plānoto darbību jomas

  • Stiprināt un paplašināt hronisko elpceļu slimību, īpaši hroniskas obstruktīvas plaušu slimības (HOPS) profilaksi
  • Veicināt atbilstošas vakcinācijas programmas
  • Veicināt hronisku elpceļu slimību agrīnu atklāšanu
  • Stiprināt cilvēku, kuri dzīvo ar hroniskām elpceļu slimībām, pašaprūpes spējas

Projektā būs vairākas mērķtiecīgas aktivitātes, kas vērstas uz neaizsargātām iedzīvotāju grupām, kuru mērķis ir samazināt nevienlīdzību veselības jomā.

Projektā piedalās 16 valstis un 38 partneri. Projektu koordinē Ungārijas kompetentā iestāde National Korányi Institute of Pulmonology. Vadošais partneris Latvijā – Slimību profilakses un kontroles centrs, saistītie partneri – Rīgas Stradiņa universitāte, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca.