Labākās prakses universitāte: transformācijas un pielāgošanās process izaicinājumu vidē

Projekta/līguma nr.
LV_UA /2023/1
Projekta finansējums
40 000,00 EUR, Latvijas valsts budžeta finansējums
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.03.2023. - 31.12.2024.

Projekta mērķis ir veicināt partnervalstu augstākās izglītības iestāžu un zinātnisko institūciju noturību un transformāciju, lai stiprinātu to spējas darboties izaicinošajā ģeopolitiskajā vidē.

Apraksts

Projektā tiks pētīti starpdisciplināri izaicinājumi, kas saistīti ar abu valstu augstākās izglītības iestāžu pārveidi un pielāgošanos, lai tās kļūtu noturīgākas pret mūsdienu izaicinājumiem. Projekts ir veltīts visaptverošai augstākās izglītības iestāžu vadības mehānismu un instrumentu izpētei, kas nodrošina augstākās izglītības un pētniecības, zinātnes attīstības procesa  noturību izaicinošajā ģeopolitikā situācijā.

Zinātniskā projekta ietvaros tiks risināti atsevišķi jautājumi augstākās izglītības nozares ilgtspējas un nepārtrauktības jeb noturības nodrošināšanā ārkārtējā vai izņēmuma situācijā. Pētījumā tiks analizētas partnervalstu pieredzes augstskolu pārvaldības jomā ārkārtējā vai izņēmuma situācijā, kā arī izvēlētas pārvaldības stratēģijas ieviešanas efektivitātes pamatojums. Projekta ietvaros tiks publicēti zinātniskie raksti, sagatavotas zinātniskās videolekcijas, tiks piedāvāti risinājumi augstskolu iekšējās sistēmas ilgtspējas nodrošināšanai, lai veicinātu izglītības un zinātnes procesa nepārtrauktību un noturību, tiks izstrādāta e-rokasgrāmata ar ieteikumiem augstskolu vadībai izaicinošajā ģeopolitiskajā vidē.

Zinātniski pētnieciskā darba rezultāti būs publiskoti, lai nodrošinātu to pieejamību plašākai sabiedrības, it īpaši projektu mērķa grupai, studentiem, nozares ekspertiem u. c.

Projekta nodevumu vidū vairāku videolekciju izstrāde, lai pamatā sniegtu informāciju par augstskolu iekšējo sistēmu ilgtspējas nodrošināšanu ar mērķi  veicināt izglītības un zinātnes procesa nepārtrauktību un noturību mainīgā ģeopolitiskajā vidē. Projekta dalībnieka V. Rakstiņa vadībā sagatavotas trīs videolekcijas, kas sniedz padziļinātu ieskatu par stratēģiskās atkarības ietekmes riskiem un izaicinājumiem augstākās izglītības un pētniecības telpā.

Video nr. 1

Video nr. 2