Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Struktūrvienība: Rehabilitācijas katedra
Kredītpunkti / ECTS:2 / 3
Kursa vadītājs:Agnese Simsone
Studiju tips:Nepilna laika, Pilna laika
Līmenis:Bakalaura
Mērķauditorija:Sociālā labklājība un sociālais darbs
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Bioloģija

Mērķis

Iegūt vispārēju sistematizētu priekštatu par cilvēka ķermeņa uzbūvi un funkcijām, regulācijas mehānismiem, galvenajiem patoloģiskajiem procesiem, biežāko traucējumu etioloģiju un patoģenēzi. Sniegt zināšanas par veselības veicināšanu, saslimšanu profilaksi un prasmi pielietot šīs zināšanas problēmu risināšanā savas specialitātes ietvaros.

Priekšzināšanas

Bioloģija, atbilstoši vidusskolas mācību programmai.

Rezultāti

Zināšanas

Apraksta normālu uzbūvi un galvenās funkcijas sekojošām sistēmām – mioeskeletālā, sirds un asinsvadu, elpošanas, nervu, endokrīnā, gremošanas, reproduktīvā, urīna izvadsistēma. Skaidro šo sistēmu biežākos traucējumus. Skaidro tādus patoloģiskus procesus, kā iekaisums, hipoksija, audzēji, stress, drudzis, sāpes. Apraksta veselības veicināšanas un profilakses pasākumus biežāko saslimšanu gadījumos.

Prasmes

Izvēlas un lieto veselības veicināšanas un profilakses pasākumus saviem klientiem sociālā darbinieka kompetences robežās. Lieto izpratni par cilvēka organisma uzbūvi, funkcijām un to traucējumiem profesionālo uzdevumu risināšanā un lēmumu pieņemšanā, sociālā darbinieka kompetences ietvaros.

Kompetences

Analizē optimālai cilvēka funkcionēšanai nepieciešamās organisma struktūras / funkcijas un to traucējumus, kontekstā ar nespēju sociālā darbinieka klientiem.
Konsultējot klientus veido rekomendācijas par veselības veicināšanu un profilaksi sociālā darbinieka kompetences robežās.

Plānojums

Plānošanas periods:2023. gada rudens semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Sociālais darbs, SD1BakalaursObligātsAgnese Simsone, Svetlana Žukova, Helga Paga
Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Sociālais darbs, SDN2BakalaursObligāts