Kursa vadītājs:Tatjana Muravska
Mērķauditorija:Uzņēmējdarbības vadība; Vadībzinātne
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Vadībzinātne; Uzņēmējdarbības vadība

Studiju kursa mērķis ir iepazīstināt studentus ar digitālās ekonomikas sociālekonomiskajiem un tiesiskajiem aspektiem un ES politiku virzībā uz ekonomikas procesu digitalizāciju. Kurss piedāvā ieskatu ar ES Digitālo vienoto tirgu saistītajā digitālās ekonomikas koncepcijā, tiesiskajā regulējumā, jaunajos biznesa modeļos un “digitālajā šķirtnē”. Studiju laikā tiks pievērsta uzmanība digitālās ekonomikas ēras ekosistēmām.
Īpaša uzmanība pievērsta studentu diskusijām un debatēm.

Mikroekonomika, makroekonomika.

• informētība par digitālo ekonomiku, tās sociālajiem, ekonomiskajiem, tiesiskajiem un regulatīvajiem aspektiem;
• zināšanas par faktiem un skaitļiem, koncepcijām, idejām un teorijām, kas apliecina izpratni par studiju kursa priekšmetu, ES Digitālo vienoto tirgu veidojošo faktoru dinamiku un starptautiskās ekonomiskās vides digitālajām tendencēm;
• zināšanas par ES iekšpolitikas norisēm, kas skar reģionālo digitalizāciju un sociālās inovācijas.

• komunikācijas prasme svešvalodā (angļu valodā);
• prasme strādāt komandā;
• sadarbība, pašiniciatīva un uzņēmējdarbības gars;
• spriestspēja, problēmu risināšana;
• radošā domāšana kā neatkarīga darba rezultāts, gatavojot esejas un pētniecisko darbu;
• paškontroles prasme;
• īpašas prasmes ar kursa priekšmetu saistīto informācijas avotu – ekonomikas statistikas, pētniecisko debašu un juridisko tekstu – lietošanā.

• svarīgāko prasmju izveide, kas labvēlīgi ietekmēs studentu karjeru;
• spēja apkopot pētnieciskās debates, analizēt ekonomikas statistiku;
• kritiski apspriest digitalizācijas jautājumus un izstrādāt īsus ziņojumus par aktuālajām digitalizācijas tendencēm un to ietekmi uz ekonomikas un biznesa attīstību.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.