Kursa vadītājs:Aelita Vagale
Mērķauditorija:Psiholoģija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Psiholoģija

Teorētiski un praktiski apgūt zināšanas un prasmes grupu atlasē un grupu konsultēšanā veselības uzvedības jomā, pilnveidot grupas izpētes un konsultēšana metodes grupas vadīšanas procesam dažādās profesionālajās vidēs; attīstīt prasmi pielietot konsultēšanas prasmes grupā par veselības uzvedības jautājumiem, pilnveidot zināšanas, prasmes un kompetenci par dažādu grupu veidu organizēšanu un vadīšanu dažāda vecuma un problēmu klientu grupām.

Psihologa profesionālā darbība, psiholoģiskā konsultēšana, klīniskā veselības psiholoģija.

Studenti definē grupu konsultēšanu un tās pamatprincipus veselības uzvedības jomā, formulē indikācijas grupu konsultēšanai, apraksta individuālās un grupu konsultēšanas līdzības un atšķirības dažādās profesionālajās vidēs. Apraksta grupas veidošanas pamatprincipus un identificē grupas procesus. Izprot terapeitiskos faktorus un grupas procesa plānošanas/ strukturēšanas nepieciešamību. Nosauc grupas vadītāja lomas un uzdevumus.

Studenti integrē iegūtās zināšanas mācību grupas procesā, pasniedzēja klātbūtnē vadot strukturētu grupas uzdevumu informatīvi izglītojošai grupai. Sākotnēji mācību uzdevumā demonstrē spēju slēgt grupas kontraktu. Izmanto grupas konsultēšanas prasmes, metodes un tehnikas strukturētā uzdevumā. Analizē grupas procesus, savu un citu studentu darbu grupas vadīšanā, ar teorētiskām zināšanām pamato savu viedokli.

Studenti izveido un patstāvīgi sagatavo grupas plānu noteiktam sesiju skaitam informatīvi izglītojošai grupai veselības uzvedības jomā un demonstrē grupas konsultēšanas prasmes. Studentiem ir pieredze pielietot konsultēšanas prasmes mācību grupā, spēj izmantot apgūtās grupas konsultēšanas prasmes kādā no profesionālājām vidēm; attīsta savas prasmes, supervizējot savu darbību. Ir pašrefleksijas pieredze.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Veselības psiholoģija, VPMp2MaģistrsObligātsAelita Vagale