Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Politika; Starptautiskā politika

Kursa mērķis ir sniegt ieskatu diplomātijas kā ārpolitikas procesu sastāvdaļas teorijā un praktiskajā izpausmē.

Sekmīgai studiju kursa apguvei studentiem jābūt priekšzināšanām par starptautiskās sistēmas vēsturisko attīstību, un starptautisko attiecību pamatiem.

Spēja padziļināti izprast valstu savstarpējo attiecību veidošanas pamatprincipus un diplomātiju kā vienu no valsts ārpolitikas instrumentiem. Iegūt nepieciešamās pamatzināšanas par atšķirīgiem valstu diplomātijas veidiem – divpusējo diplomātiju, daudzpusējo diplomātiju un publisko diplomātiju. Iegūt izpratni par dažādu aktoru lomu valstu ārpolitikas un diplomātijas veidošanā un īstenošanā.

Spēja identificēt valstu pieejas dažādos diplomātijas veidos – divpusējā, daudzpusējā un publiskajā diplomātijā. Spēja identificēt diplomātijā iesaistītos aktorus un to lomu dažādos diplomātijas veidos. Spēja izprast diplomātisko sarunu procesu un iesaistīto pušu intereses un sarunu pieejas.

Studiju kursa ietvaros studenti papildinās savu kompetenci par starptautiskajām attiecībām, valstu ārpolitiku un diplomātiju kā vienu no valsts ārpolitikas izpausmes veidiem.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.