Kursa vadītājs:Mārtiņš Daugulis
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Tiesību zinātne; Komunikācijas zinātne; Farmācija; Medicīnas pakalpojumi; Politikas zinātne; Sociālā labklājība un sociālais darbs; Tiesību zinātne; Pedagoģija; Sporta treneris; Ārstniecība; Psiholoģija; Sociālā antropoloģija; Vadībzinātne; Vecmāšu zinības; Zobārstniecība; Uzņēmējdarbības vadība; Informācijas un komunikācijas zinātne; Socioloģija; Tirgzinības un reklāma; Rehabilitācija; Veselības vadība; Sabiedrības veselība; Māszinības
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Politikas zinātne

Kursa mērķis ir uzlabot studentu runātprasmes, uzstāšanās prasmes un argumentācijas prasmes. Kursā tiks strādāts ar runu kā instrumentu – pievēršot īpašu uzmanību runas formas un satura mijiedarbībai. Studentiem tiks sniegta iespēja analizēt politiķu runas, kā arī obligāta kursa sastāvdaļa būs katra studenta aktīva līdzdarbība semināros. Sekojot retorikas kā runas mākslas vēsturiskajai attīstībai, kursa virsmērķis ir attīstīt katrā studentā „logos, pathos un ethos” (argumentu izpausmes, emocionālās izpausmes un personības rakstura izpausmes) izpratni kā katras kvalitatīvas runas neatņemu sastāvdaļu.
Nozīmīga loma kursa ietvaros ir praktiskajām nodarbībām – tāpēc paralēli semināriem arī lekcijās studentiem tiks doti praktiskie uzdevumi.

Valodas prasmes: studentiem pietiekamā līmenī jāpārvalda kursa mācību valoda latviešu/ angļu (atbilstoši plūsmai), lai saprastu kursa materiālus un veiktu efektīvu komunikāciju.
Pamatzināšanas par komunikāciju: izpratne par pamatkomunikācijas modeļiem un teorijām, lai gan tie var tikt pārskatīti kursa ietvaros.
Pamatprasmes darbā ar datoru - iemaņas prezentāciju programmatūrā, piemēram, PowerPoint vai Google Slides.
Sadarbības prasmes: spēja strādāt komandā, jo kurss ietver grupas projektus un uzdevumus.
Atvērtība un vēlme mācīties: motivācija un gatavība uzlabot savas komunikācijas prasmes un uzklausīt atsauksmes.

Pielietot praktisko komunikāciju ar medijiem, krīzes komunikāciju un pārzinās mediju saskarsmes jaunākās tendences.

Izvērtēt un izvēlēties atbilstošāko mediju komunikācijas formu, atkarībā no komunikācijas veida, stilistikas un nododamā vēstījuma.

Spēja apvienot kritisko domāšanu, zināšanas par politikas procesiem un komunikāciju ar vēstījuma nodošanu konkrētiem mediju kanāliem.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Brīvās izvēles studiju kursi, C-kursi 1Free choice