Kursa vadītājs:Jeļena Koļesņikova
Mērķauditorija:Psiholoģija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Psiholoģija; Vispārīgā psiholoģija

Padziļināt zināšanas un prasmes par psiholoģiskās krīzes un psiholoģiskās traumas riska faktoriem, izpausmēm, sekām un psiholoģiskās palīdzības iespējām krīzē nonākušiem cilvēkiem.

Vispārējās zināšanas bakalaura līmenī.

Studenti izskaidro psiholoģiskās krīzes un psihiskās traumas riska faktorus, izpausmes un sekas. Apraksta suicīda psiholoģiskos aspektus. Raksturo un apraksta psiholoģiskās palīdzības pamatprincipus krīzē nonākušiem cilvēkiem.

Studenti analizē krīzes un psihiskās traumas iespējamus riska faktorus, izpausmes un sekas dotajos gadījumos. Studenti izvērtē akūta un pēctraumas stresa traucējumu izpausmes, pamatojoties uz slimību aktuālajiem klasifikatoriem. Studenti izveido krīzes intervences plānu, veic krīzes intervenci strādājot trijniekos.

Izmantojot apgūtās zināšanas par psiholoģiskām krīzēm un traumām, studenti analizē psiholoģiskās krīzes un traumas dotus gadījumus, izstrādā krīzes intervences plānu, veic mācību gadījumu krīzes intervenci trijniekos, izskaidro krīžu, PTSS, suicīda preventīvus pasākumus.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.