Kursa vadītājs:Inta Poudžiunas
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Farmācija; Rehabilitācija; Tiesību zinātne; Socioloģija; Komunikācijas zinātne; Informācijas un komunikācijas zinātne; Tiesību zinātne; Psiholoģija; Klīniskā farmācija; Sociālā antropoloģija; Medicīnas tehnoloģijas; Dzīvās dabas zinātnes; Sociālā labklājība un sociālais darbs; Uzņēmējdarbības vadība; Medicīnas pakalpojumi; Ārstniecība; Personu un īpašuma aizsardzība; Māszinības; Veselības vadība; Pedagoģija; Civilā un militārā aizsardzība; Sabiedrības veselība; Vadībzinātne; Tirgzinības un reklāma; Zobārstniecība; Sporta treneris; Politikas zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Psiholoģija; Vispārīgā psiholoģija

Attīstīt zināšanas un prasmes par psiholoģiskās krīzes un psiholoģiskās traumas riska faktoriem, izpausmēm, sekām un psiholoģiskās palīdzības iespējām krīzē nonākušiem un psiholoģisku traumu pārcietušiem cilvēkiem.

Nav nepieciešamas.

Studenti izskaidro psiholoģiskās krīzes riska faktorus, izpausmes un sekas, psiholoģiskās traumas cēloņus, norisi, sekas. Apraksta vardarbību, tās veidus, norisi. Apraksta pašnāvības psiholoģiskos aspektus. Raksturo un apraksta psiholoģiskās palīdzības pamatprincipus krīzē nonākušiem cilvēkiem.

Studenti analizē krīzes iespējamos riska faktorus, izpausmes un sekas. Studenti izvērtē psiholoģiskās palīdzības iespējas krīzes situācijā. Studenti izvērtē akūtas un traumas iespējamos cēloņus, norisi un sekas.

Izmantojot apgūtās zināšanas par psiholoģiskām krīzēm un traumām, studenti analizē psiholoģiskas krīzes un psihiskās traumas iespējamus riska faktorus, izpausmes un sekas dotajos gadījumos. Studenti izvērtē akūta un pēc traumas stresa traucējumu izpausmes, pamatojoties uz slimību aktuālajiem klasifikatoriem.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Brīvās izvēles studiju kursi, C-kursi 1Free choice