Struktūrvienība: Militārās medicīnas docētāju grupa
Kursa vadītājs:Vladimirs Voicehovskis
Studiju tips:Nepilna laika, Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Vecmāšu zinības; Māszinības; Medicīnas pakalpojumi; Rehabilitācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Civilajiem veselības aprūpes specialitāšu studentiem sniegt teorētiskās un praktiskās pamatzināšanas: - militārajā medicīnā (MilMed), - MilMed aprūpes standartos, - modulārās pieejas medicīniskajā nodrošināšanā, - evakuācijas principos, - par SMARCH algoritmiem, - iepazīstināt ar MilMed uzdevumiem kara, krīzes un miera apstākļos, - akcentēt MilMed lomu dabas un cilvēku izraisītu krīžu apstākļos.
Studenti tiks iepazīstināti: - ar iesaucamo un jau dienošo militārpersonu fiziskās un mentālās ekspertīzes un veselības novērtējuma kritērijiem (Fit for Service), - ar ambulatoro ārstēšanu MilMed iestādēs, - ar rehabilitācijas principiem.

Bioloģija, Cilvēka anatomija, Normālā fizioloģija, Neatliekamā medicīna.

Studenti iegūs un spēs pielietot teorētiskās un praktiskās pamatzināšanas MilMed:
• MilMed aprūpes standarti,
• modulārā pieeja medicīniskajam atbalstam,
• evakuācijas principi,
• MilMed uzdevumi kara, krīzes un miera apstākļos,
• rehabilitācijas principi,
• MilMed loma, dabas un cilvēku izraisītu krīžu apstākļos.

Studenti varēs:
• pielāgot savu rīcību MilMed prasībām, viņu iesaistes gadījumā MilMed uzdevumos;
• piedalīties MilMed aktivitātes vietas izveidošanā, kara un krīzes apstākļos.

Studenti būs kompetenti:
• izmantot pamatzināšanas, argumentāciju un loģiku, analizējot MilMed identificētās situācijas;
• apspriest, skaidrot savu viedokli un konstruktīvi veicināt profesionālo mērķu un konkrētu uzdevumu sasniegšanu, indivīda veselības nodrošināšanā;
• profesionāli sadarboties ar MilMed vienību, iekļaujot medicīnas kolēģus cieņas pilnā gaisotnē, ievērojot nacionālās intereses un medicīnas ētikas standartus, ievērojot cilvēktiesības un nodrošinot epidemioloģisko drošību;
• demonstrēt un pilnveidot sevi, kā topošo ārstniecības personu un veselības veicinātāju MilMed kontekstā.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Fizioterapija, RFFN9BakalaursObligāts