Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:4 / 6
Kursa vadītājs:Agita Lūse
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Socioloģija; Politikas zinātne; Sociālā antropoloģija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Socioloģija; Sociālā antropoloģija

Mērķis

Dot studentiem iespēju iegūt padziļinātu ieskatu par nozīmīgākajām sociālajām un filozofiskajām teorijām kopš 20.gs. otrās puses (no lingvistikas ietekmes perioda līdz morāles antropoloģijai), kurās izvirzītie jautājumi noteikuši antropoloģiskajos pētījumos aplūkoto tematu izvēli, kā arī rosinājuši precizēt jēdzienus un kategorijas, kuru ietvarā ticis rakstīts par pētījumos novēroto.

Priekšzināšanas

Nepieciešamas priekšzināšanas klasiskajās antropoloģijas teorijās; vēlamas zināšanas kultūras vēsturē un/vai socioloģijā.

Rezultāti

Zināšanas

Studenti orientējas galvenajos teorētiskajos virzienos sociālajā antropoloģijā laikaposmā no 20.gs. vidus līdz mūsdienām un spēj salīdzināt tiem raksturīgās metodes un jēdzienus. Identificē un spēj kritizēt mūsdienu sociālās un kultūras antropoloģijas teoriju autoru tēzes un argumentāciju; spēj salīdzināt dažādu autoru nostājas konkrētos jautājumos. Paskaidro mūsdienu antropoloģijas teoriju autoru uzskatu kultūrvēsturisko un socioloģisko kontekstu.

Prasmes

Analizē kopš 20.gs. vidus radītus sociālantropoloģiskus un etnogrāfiskus tekstus, kā arī prot salīdzināt dažādas teorētiskās pieejas. Mutiski un rakstiski diskutē par mūsdienu antropoloģijas teorijām, nostājām un metodēm; izvērtē autoru argumentus un pamato savu nostāju, atsaucoties uz etnogrāfiskiem piemēriem no šajā kursā un citos programmas kursos aplūkotajiem avotiem.

Kompetences

Izstudēto teorētisko pieeju prizmā interpretē sociālās attiecības, prakses un procesus, dažādos mūsdienu dzīves kontekstos.

Plānojums

Kursa plāns patreiz nav pieejams.