Struktūrvienība: Patoloģijas katedra
Mērķauditorija:Sabiedrības veselība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Patoloģija

Sniegt topošajiem sabiedrības veselības speciālistiem pamata zināšanas un izpratni par biežāko slimību būtību, lai veidotu stabilu pamatu tālākām studijām, epidemioloģiskās situācijas analīzei un zinātniskiem pētījumiem sabiedrības veselībā.

Cilvēka anatomija. Vēlamas priekšzināšanas fizioloģijā, kā arī histoloģijā vai šūnu bioloģijā.

Studiju kursa apguves rezultātā students zinās un spēs argumentēti izskaidrot dažādu slimību un vispārīgu patoloģisku procesu būtību, cēloņus un riska faktorus, patoģenēzi un tās atspoguļojumu klīniskās norisēs, laboratorajos un attēldiagnostikas izmeklējumos, kā arī iespējamās slimību komplikācijas, sekas un iznākumus.

Students pratīs argumentēti izvērtēt biežāk sastopamo slimību patoģenēzi, saistīt to ar slimību klīniskajām izpausmēm un diagnostikas pamatiem; spēs orientēties patoģenētiski pamatotās slimību un patoloģisko procesu klasifikācijās, kā arī veselības traucējumu riska faktoros. Līdz ar to students būs ieguvis pamata prasmes, kas nepieciešamas, lai analizētu epidemioloģisko informāciju un organizētu zinātniskus pētījumus sabiedrības veselības jomā.

Iegūtās kompetences aptver dažādu orgānu un to sistēmu slimību patoģenēzi, rada izpratni par organismā notiekošajiem patoloģiskajiem procesiem kā klīnisko izpausmju pamatu un kalpo kā bāze tālākajām studijām sabiedrības veselības jomā.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.