Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Struktūrvienība: Pediatrijas katedra
Kredītpunkti / ECTS:2 / 3
Kursa vadītājs:Liene Čupāne
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Bakalaura
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Mērķis

Studiju kursa „Pediatrija” mērķis ir dot studentiem līdzdiploma apmācībā zināšanas pediatrijā, kas saistītas ar logopēdijas problēmām bērnu vecumā, kā arī veidot nepieciešamās prasmes un attieksmi logopēda darbā ar bērniem multidisciplinārā komandā ārstniecības un rehabilitācijas iestādēs.

Priekšzināšanas

Cilvēka anatomija, normālā fizioloģija, histoloģija, ģenētika, embrioloģija, otorinolaringoloģija, neiroloģija, medicīniskā psiholoģija.

Rezultāti

Zināšanas

Par bērna attīstības un augšanas fizioloģiju un patoloģiju saistītu ar bērna attīstības, valodas, runas un uzvedības traucējumiem. Apgūstot studiju kursu pediatrija, studējošais spēj atšķirt normālu bērna attīstību un augšanu no patoloģiska procesa. Orientējas metodēs, kas palīdz noteikt bērna individuālu atbilstību fizioloģiskai attīstībai.

Prasmes

Novērtēt bērna fizisko un psihosociālo attīstību, nodibināt kontaktu ar bērnu un vecākiem, novērtēt sarunā iegūto informāciju, izmeklēt bērna valodas, runas attīstību un prasmi, pašaprūpes spējas, izprast traucējumu cēloni.

Kompetences

Kompetences un iemaņas bērnu un vecāku iztaujāšanā, datu vērtēšanā, klīnisko simptomu analīzē.

Plānojums

Plānošanas periods:2023. gada rudens semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Ergoterapija, RFE3BakalaursObligātsIveta Dzīvīte-Krišāne, Zane Freimane, Roberts Lovčinovskis, Lizete Kļaviņa, Ineta Grantiņa, Inga Lāce, Ieva Roģe, Anna Beate Apsīte
Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Audiologopēdija, RFA4BakalaursObligāts