Kursa vadītājs:Klāvs Sedlenieks
Mērķauditorija:Sociālā antropoloģija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Socioloģija; Sociālā antropoloģija

Studiju kursa mērķis ir izveidot pārskatāmu un stimulējošu ietvaru, lai studenti sadarbībā ar pasniedzēju gūtu ieskatu politikas un ekonomikas antropoloģijas galvenajās tēmās, teorijās un izveidotu izpratni par nozīmīgākajām problēmām, ko aplūko šī antropoloģijas apakšnozare, īpašu uzmanību pievēršot dažādu sabiedrību ražošanas principu, politisko lēmumu pieņemšanas saistībai un konfliktu risināšanai, izmantojot koncepcijas, kuras iegūtas, analizējot citas sabiedrības, mūsdienu Eiropas, Latvijas un globālo procesu analīzi. Pēc kursa apgūšanas studentiem jāspēj orientēties ekonomikas un politikas antropoloģijas galvenajos jēdzienos, jāizprot esošo debašu būtība un jāgūst vispārējs priekšstats par galvenajiem teorētiskajiem virzieniem, kā arī jāprot praktiski pielietot iegūtās zināšanas, interpretējot cilvēku uzvedību sabiedrībā.

Vispārējas ievad-zināšanas antropoloģijā, ekonomikā, politoloģijā.

Pēc kursa apgūšanas studentiem jāspēj:
- orientēties ekonomikas un politikas antropoloģijas galvenajos jēdzienos,
- jāizprot aplūkoto akadēmisko debašu būtība,
- jāspēj demonstrēt priekšstatu par galvenajiem teorētiskajiem virzieniem.

Jāprot praktiski pielietot iegūtās zināšanas, interpretējot cilvēku uzvedību sabiedrībā.
*Jāprot analizēt kolēģu darbus un tos recenzēt
*Jāprot uzrakstīt argumentēto eseju
*Jāprot pareizi lietot atsauces
(*piezīme, šīs ir horizontālās prasmes, kurām šajā kursā tiek pievērsta uzmanība, veicot patstāvīgos darbus)

Kritiski vērtēt šajā studiju kursā aplūkoto teorētisko un empīrisko materiālu, izmantot to citu teorētisko un empīrisko materiālu interpretēšanā un analīzē, kā arī pielietot praktisku problēmu risināšanā un pētniecībā.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.