Kursa vadītājs:Normunds Kozlovs
Mērķauditorija:Komunikācijas zinātne
Zinātnes nozare:Komunikācijas zinātne

Kurss iepazīstinās ar dažiem būtiskākajiem teorētiķiem ideoloģijas, mediju un komunikācijas teoriju jomā, kā arī ar viņu piedāvātiem analīzes modeļiem un lietoto konceptuālo aparātu saistībā ar mūsdienu sabiedrisko problēmu analīzi, prognozēšanu un komentēšanu.

Ievads komunikācijas teorijās.

• Iepazīt vadošo humanitāro zinātņu analītiķu sociālās teorijas;
• spēt analizēt un izvērtēt laikmetīgās sociālās situācijas;
• apzināt raksturīgāko laikmetīgās situācijas sociālo problemātiku.

Studentiem ir jāapgūst iemaņas analizēt sabiedrībā notiekošos procesus Latvijas kontekstā shēmā: Zīme-Kultūra-Sabiedrība; simptomātika un profilakse un prasmes teoretizēt par mūsdienu sociālo problemātiku atšķirīgu konceptuālo shēmu ietvaros.

Studentiem kursa noklausīšanās rezultātā ir sev jāizveido priekšstats par iespējām analizēt laikmetīgo sociālo situāciju humanitāro zinātņu dažādās paradigmās: antropoloģiski, semiotiski un vienkārši kritiski.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.