Kredītpunkti / ECTS:2.67 / 4
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Politika; Starptautiskā politika

Kursa “Starptautiskā drošība: teorijas, koncepcijas un jautājumi” mērķis ir analizēt starptautiskās drošības teorētiskos un praktiskos aspektus.
Kurss tiek sadalīts vairākos tematiskajos blokos, katrā no tiem veltot uzmanību konkrētiem drošības politikas jautājumiem. Pirmajā blokā tiks analizēts drošības jēdziens, drošības pētījumu attīstība, drošības politikas dažādie līmeņi, vāju un spēcīgu valstu drošība. Otrajāblokā tiks apskatīti militārie draudi (īpaši tiks izcelts Krievijas karš Ukrainā), kā arī starptautisko organizāciju loma miera nodrošināšanā pasaulē. Aktuālajiem “jaunajiem” draudiem, jo īpaši ar terorismu un kibervidi saistītajiem, uzmanība tiks veltīta trešajā blokā. Kursu noslēgs ceturtais bloks ar jautājumiem, kas saistīti ar drošības problemātiku Baltijas valstīs un jo īpaši Latvijā.
Katru no nodarbību blokiem noslēgs seminārs, kuros studenti prezentēs savus darbus un diskutēs par tiem.

Pamatzināšanas par starptautisko attiecību veidošanās aspektiem.

Zināšanas par starptautiskās drošības pētniecības teorētiskiem un praktiskiem aspektiem, kas veicinās studentos izpratni un spēju orientēties starptautiskās drošības jautājumu problemātikā un attīstības tendencēs.

Spēja analizēt starptautiskās drošības teorētiskos un praktiskos aspektus.

Spēja orientēties un formulēt argumentētu un pamatotu viedokli par starptautiskās drošības jautājumiem.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.