Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Mērķauditorija:Medicīnas pakalpojumi
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Sabiedrības veselība

Sniegt zināšanas par Latvijas nacionālajiem un Eiropas Savienības tiesību aktiem, kas reglamentē pārtikas un uztura jomas, kā arī sniegt zināšanas par pārtikas likumdošanas un uzturpolitikas attīstību Latvijā. Iepazīties ar pārtikas nozares likumdošanu (likumiem, Ministru kabineta noteikumiem un rīkojumiem) un to pielietojamību praksē. Padziļināt zināšanas par uzturpolitikas attīstību, galvenajiem uzturpolitikas attīstības virzieniem, t.sk. Eiropas Savienībā. Apzināt galvenos uzturpolitikas attīstības posmus Latvijā, t.sk. nozīmīgākos pētījumus uztura jomā, iesaistītās institūcijas un personas.

Vispārējās vidējās izglītības ietvaros zināšanas par valsts pārvaldi un likumdošanu.

Zināšanas par tiesību aktu piemērošanu pārtikas drošības un uztura jomās. Padziļinātas zināšanas par politikas plānošanas procesiem Latvijā, valsts pašvaldību un nevalstisko organizāciju lomu plānošanas procesā. Teorētiskas zināšanas par tiesību aktiem attiecībā uz pārtikas produktiem un to piemērošanu, kā arī par jaunākajām tiesību normām Eiropas Savienībā un Latvijā. Padziļinātas zināšanas par uzturpolitikas vēsturi, lomu un nākotnes attīstības iespējām dažādos fizioloģiskos stāvokļos, slimību profilaksē un ārstēšanā.

Studenti spēj novērtēt pārtikas produkta atbilstību normatīvo aktu un veselīga uztura ieteikumu prasībām. Studenti spēj konsultēt pārtikas ražotājus par nepieciešamajām prasībām pārtikas produktu ražošanā, tajā skaitā, par produktiem īpašām patērētāju grupām. Studenti spēj rīkoties ar normatīvo, tiesību aktu datu bāzēm interneta vidē, atrast nepieciešamo informāciju par pārtikas produkta un to sastāvdaļu datu bāzēm. Studenti spēj izvērtēt uzturpolitikas jomā pieteiktos pētniecības projektus, pārzina uzturpolitikas vēsturi un attīstības iespējas.

Studenti pārzina uztura politikas attīstības plānošanas dokumentus un Latvijas Republikas un Eiropas Savienības tiesību aktus, spēj tos praktiski piemērot.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Uzturs, RFU8BakalaursObligātsIlga Zepa, Zane Timpare