Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Anatomija

Studiju kursa mērķis ir iepazštināt studentus ar pamatzināšanām par uzturu dažādos dzīves posmos, par uztura izvēli un funkcionālo pārtiku, lai šīs zināšanas varētu pielietot profesionālajā darbā, sniedzot uz pierādījumiem balstītas uztura rekomendācijas, ieskaitot ieteikumus veselīgas pārtikas izvēlē gan pacientiem, gan dažāda vecuma sabiedrības grupām.

Anatomijā, fizioloģijā un patoloģiskajā fizioloģijā. Valsts valodas zināšanas. Angļu valodas lasītprasme.

Pēc sekmīgas studiju kursa apguves, studenti pamatzināšanu līmenī izprot:
• uztura novērtēšanu bērniem dažādās vecuma grupās, pieaugušiem cilvēkiem un senioriem;
• informācijas nozīmi uz pārtikas iepakojuma;
• dažādus uztura gatavošanas veidus, izvērtējot ēdiena gatavošanas tehnoloģijas ietekmi uz uzturvērtību un ķīmiskās pārvērtības ēdiena gatavošanas laikā.

• Sniegt uztura rekomendācijas bērniem dažādās vecuma grupās, pieaugušiem cilvēkiem un senioriem, ņemot vērā arī ēšanas ieradumus (veģetārisms, svaigēšana u.c.);
• apmācīt pacientus izvēlēties veselīgu uzturu tirdzniecības vietās, ņemot vērā informāciju uz iepakojuma;
• ieteikt veselīgu uztura gatavošanu pacientiem.

Studiju programmas apguves procesā studējošie būs attīstījuši kompetences un spēs novērtēt konkrēta cilvēka uztura paradumus un sniegt pamata uztura ieteikumus atbilstoši vecuma grupai un ēšanas ieradumiem, kā arī izvēlēties veselīgu pārtiku tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas vietās.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Medicīna, MF8MaģistrsIerobežota izvēleAnsis Zauers
Medicīna, SSNMFz7MaģistrsIerobežota izvēleLaila Meija, Ksenija Nikolajeva
Medicīna, SSNMF8MaģistrsIerobežota izvēleLaila Meija, Ansis Zauers, Ksenija Nikolajeva